רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2019 - כללי

ברמלה אומרים לא לאלימות, לא לסמים, לא לאלכוהול

ראש עיריית רמלה מיכאל וידל, ברך על הפעילות הענפה שהתקיימה בנושא במסגרת הגברת את תחושת המוגנות ויצירת אקלים מיטבי בעיר: "רמלה שמה לה למטרה לצמצם ככל שניתן את נזקי השימוש בסמים והאלכוהול בעיקר בקרב בני נוער


עיריית רמלה, הרשות למאבק באלימות, סמים ואלכוהול ברמלה, קיימה במהלך החודש שורה של פעילויות שיא בתחום ההסברה ומניעת השימוש בחומרים ממכרים ומניעת התנהגויות מסכנות בקרב כלל האוכלוסייה בהם: בני נוער, צעירים, הורים, צוותים מקצועיים ועוד.          ראש עיריית רמלה, מיכאל וידל, ברך על הפעילות הענפה שהתקיימה בנושא במסגרת הגברת את תחושת המוגנות ויצירת אקלים מיטבי בעיר. וידל: "רמלה שמה לה למטרה לצמצם ככל שניתן את נזקי השימוש בסמים והאלכוהול בעיקר בקרב בני נוער. אני מברך על שלל פעולות ההסברה והחינוך בנושא ומודה לכלל השותפים על עשייה ערכית ותורמת. ברמלה אומרים לא לאלימות, לא לסמים, לא לאלכוהול".
יש לציין, כי חודש דצמבר הוא החודש בו מצוין "השבוע הלאומי למאבק בנגע הסמים והאלכוהול" (22-31 בדצמבר) ובמסגרתו מובילה העירייה והרשות למאבק באלימות, בסמים ובאלכוהול, קמפיין עירוני "ברמלה אומרים לא לאלימות, לא לסמים, לא לאלכוהול".
בחודש זה, בהובלת המנחה החינוכי של הרשות לביטחון קהילתי, התקיימו ויתקיימו בחט"ב ובבתיה"ס התיכוניים סדנאות והדרכות, מעגלי שיח משותפים עם התלמידים, צוותי החינוך, מדריכי המוגנות ונציגי המשטרה. כמו כן, התקיימו ימי שיא בכללם הצגת ניידת תנועה ונשיפונים, שימוש במשקפי אלכוהול הממחישים בעזרת טכנולוגיה מתקדמת את הירידה ביכולות הפיזיות והמוטוריות עקב שתיית אלכוהול, תצוגת כלב לגילוי סמים, יצירת גרפיטי ועוד. כל אלו תוך הדגשת מסרים אחידים וברורים - לא לאלימות, לא לסמים, לא לאלכוהול.
כן, התקיימה וועדה למאבק בנגע הסמים, בראשותו של סגן ראש העיר, אברהם אילוז  שדנה בסוגיית השימוש בסמים בקרב בני נוער בכלל ובקנאביס בפרט. הוועדה נפתחה בהרצאה של פקד סמדר בן יאירקצינת מניעה והסברה מחוזית בנושא החוק החדש, השלכות ונזקי השימוש בסמים, טיפול בתופעת הסמים בקרב בני נוער ועוד.
יצוין, כי בסוף חודש דצמבר ערב תחילת השנה האזרחית החדשה, הנהלת העיר בשיתוף עובדי הרשות לביטחון קהילתי, סיירות הורים ונוער, הרלב"ד ומשטרת רמלה, ייצאו במבצע הסברה ויחלקו למבלים, ביציאה מהעיר, עלונים וטיפים לבילוי בטוח עם מסרים "אם שותים לא נוהגים".
ברצוננו להודות לכל השותפים לדרך, לצוות העובדים של הרשות למאבק באלימות, בסמים ובאלכוהול לקצינת המניעה וההסברה המחוזית פקד סמדר בן יאיר, למחלק הנוער במשטרת רמלה בהובלת מ"מ ק.נוער רס"ר בכיר משה אשכנזי, למחלק התנועה, ליחידת הכלבנים, לשיטור העירוני, לאגף החינוך והנוער, למחלקה לשירותים חברתיים ולמנהלת המרכז להתמכרויות ושיקום האסיר ולרלב"ד.
 
 
 

חזרה
Facebook