רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2019 - כללי

ברמלה עושים סדר בחניית כחול לבן

ראש העיר, מיכאל וידל: רמלה כמו מרבית הערים בארץ, עוברת להסדרי חנייה בכחול לבן בשלושה מתחמים, שיאפשרו עשיית סדר, יגדילו את שטחי החנייה וישדרגו את השירות לתושב.  החנייה בכל שכונות העיר ובאזורי מגורים לכלל תושבי העיר היא ללא תשלום! החנייה לתושבי העיר בעלי תו תושב, בשלושת מתחמי הכחול לבן, היא ללא תשלום בשעתיים הראשונות ליום במצטבר


בהתאם לחוק עזר עירוני שאישרה עיריית רמלה, בנושא סימון החניות ברחבי העיר בכחול לבן, נערכת העירייה בימים אלה למימוש התכנית להסדרת החנייה והגדלת שטחי החנייה המוסדרים ב-3 מתחמים מרכזיים: מתחם מרכז העיר, מתחם שוק רמלה ומתחם כלא איילון. 

ראש עיריית רמלה, מר מיכאל וידל: "רמלה עוברת להסדרי חנייה שיאפשרו עשיית סדר, יגדילו את שטחי החנייה וישדרגו את השירות לתושב. יש להדגיש, כי החנייה בכל שכונות רמלה ובאזורי המגורים, היא ללא תשלום (חניות אלה לא נכללות בהסדרי הכחול לבן). מטרת ההסדר היא לתת זכות קדימה לתושבי העיר, תוך הגדלת זמינות ומלאי החניות באזורי מסחר לטובתם, סוחרים/בעלי עסקים עתידים בע"ה להרוויח מכך וזאת מתוך הבנה שההסדר יגדיל את כמות התושבים והלקוחות המגיעים לאזורים אלה. החנייה לתושבי העיר בעלי תו תושב, בשלושת מתחמי הכחול לבן היא ללא תשלום בשעתיים הראשונות  ליום במצטבר וזאת מתוך הבנה שזמן הקנייה נע בן שעה לשעה וחצי.  תושבים המתגוררים בשטחי הכחול לבן, יהיו זכאים לחנייה ללא תשלום. סוחרים על ציר הרצל ושוק רמלה יזכו לתנאי חנייה מיוחדים. אני מאמין, כי החנייה באזור שוק רמלה, תיטיב לאורך זמן עם סוחרי השוק, תפנה חניות ותאפשר רווחה ופרנסה טובה לכלל הסוחרים. אני מאמין, כי תכנית זו תאפשר לעשות סדר בשטחי החנייה ברחבי העיר ותשדרג את איכות החיים. אנא הצטיידו בתו תושב וקבלו בהבנה את התכנית שקיימת כמעט בכל הרשויות בארץ".                                             

מנכ"ל העירייה, רונן עזריה, ציין כי עלות שעת חנייה נקבעה ל-4 שקלים. החברה שזכתה במכרז לביצוע הפרויקט היא חברת מילגם. לרשות הציבור יעמדו מספר אפשרויות תשלום בהם: באמצאות אפליקצית "פנגו", "סלופארק", "איזיפארק" ומזומן  וכרטיס אשראי באמצאות מדחן. כן הוסיף עזריה, כי החל מתאריך 1.12.19 החלה הנפקת תו התושב לתושבי העיר (הרשומים בת.ז כתושבי רמלה) באמצעות האתר העירוני, אפליקציית "תיק תק" ובאמצעות עמדת הרשמה בקניון עזריאלי ברחוב שמשון הגיבור 1 קומה 2 .  הזכאות לקבלת תו תושב (דיגיטאלי) בקניון תתבצע בימים א', ג' ו- ה' בשעות 12:00 ועד 20:00 בערב. פרטים בנושא בפרסומי העירייה במקומונים, באתר העירוני ואו במוקד העירוני 108.

יש להדגיש, כי יישום התכנית מתחיל בתאריך- 1.1.2020 ועד תאריך זה תבצע העירייה הסברה מפורטת לתושבי העיר ולא תתבצע אכיפה. פרטים מלאים על התכנית שאלות ותשובות  בנושא באתר העירוני. ייתכנו שינויים ככל שידרשו לרווחת התושבים. 


חזרה
Facebook