רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2019 - כללי

רמלה חגגה את חג הסיגד

ראש עיריית רמלה, מיכאל וידל: עלייתם של בני הקהילה האתיופית לישראל היא סיפור כמו לקוח מסיפור אגדות בלתי נתפס,  דמיוני, ממש יציאת מצרים. עם ישראל נותר פעור פה ונפעם מגדות התעוזה, הרוח, האהבה לישראל וההיסטוריה שעוצבה על ידכם, חג סיגד שמח

רמלה חגגה בשבוע שעבר את חג הסיגד, חגם המיוחד והמרגש של בני הקהילה האתיופית באירוע חגיגי שהתקיים באשכול הפיס. בחג זה יהודי אתיופיה מזכירים את הברית שנכרתה במעמד הר סיני בין עם ישראל ובין אלוקים. חג הסיגד הוא גם יום מלא געגועים ותקווה לשוב לציון ולירושלים.  

את האירוע כיבד בנוכחותו ראש עיריית רמלה, מיכאל וידל,  סגניו אברהם אילוז ואברהם דזורייב, חברי מועצה, קייסים, רבנים, אנשי ציבור ותושבי העיר. 

ראש העיר, מיכאל וידל, ברך את קהל המשתתפים ופתח בשתי מילים באמארית, ''טלא אסתמין'' [חג שמח] והדגיש: "עלייתכם לישראל היא סיפור כמו לקוח מסיפור אגדות בלתי נתפס,  דמיוני, ממש יציאת מצרים. הקהילה האתיופית ברמלה שנקלטה בהצלחה רבה, הביאה עמה כמו בכל רחבי המדינה, רוח של גבורה ואצילות שעמדה במבחנים קשים ומורכבים ביותר, אך לא רק. דומה שהרוח המרכזית שהבאתם עמכם קהילה יקרה, היא רוח של אהבת האדם, אהבה עזה ובלתי מתפשרת לעם היהודי, לישראל ולירושלים. אהבה וקבלה ללא תנאים".

וידל הדגיש את תרומת בני העדה האתיופית לעיר רמלה ומדינת ישראל והסביר שהמילה סיגד פרושה ענוה וצניעות.  הקייס מנהיגה הרוחני של הקהילה ברמלה וובה אברהם והרב זוהר גטאון נשאו דברים וברכו את הקהל הרב. עוד ברכו חבר מועצת העיר שלומי פנטה והגב' אלה קלוז'ני יועצת קליטה בקהילה – משרד הקליטה.  

במסגרת החג התקיימה תהלוכה מרהיבה שיצאה מבית הכנסת ע''ש קייס וובה אברהם,  בהשתתפות בני הקהילה האתיופית שפצחו בשירה ובתפילת הקייסים. בלובי של אשכול הפיס נערכה קבלת פנים בהגשת קפה מסורתי ומאכלים מסורתיים אותם הכינו נשות הקהילה. 

בחלק האומנותי  של הטקס הופיעו בקטע ריקוד להקת ''אמא אדמה'' – ''אנת אגרה'' להקת הבית של מתנ''ס טבג'ה, נגן המסינקו  דג'ן מנצ'לוט. כן הועלתה הצגה ייחודית לחג הסיגד ובסיום הנעים הזמר הנערץ איילאו. באירוע השתתפו גם, חבר המועצה משה שטה, יו''ר המועצה הדתית עו"ד סמי ישראל, מנהל המחלקה לעליה וקליטה אמיר וידר ומנהל אגף ספורט ואירועים ניסים רון. האירוע נערך בחסות  מחלקת עלייה וקליטה בהובלתה של ברכה אשטו מנהלת תחום יוצאי אתיופיה במחלקה שהנחתה את האירוע ביחד עם יעקב מולאו.  תודה למשרד הקליטה, למחלקת עלייה וקליטה, אגף ספורט ואירועים, מתנ"ס טבג'ה אחוות נשים ולכל השותפים. 

 
 
חזרה
Facebook