רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2019 - כללי

בבית הספר בן גוריון רמלה, זוכרים את יצחק רבין - יש מקום לכולם - "מפרימה לאיחוי"

תלמידי ה-2 מבית הספר בן גוריון ברמלה, ציינו השבוע את יום הזיכרון לראש הממשלה לשעבר יצחק רבין ז"ל שנרצח לפני 24 שנים. בטקס מרגש קראו התלמידים של  המחנכת רותי אבידן, קטעי קריאה המתארים את עברו ומורשתו של רבין.
 
 שנים חלפו מאז רצח ראש הממשלה ושר הביטחון, יצחק רבין ז"ל. רצח רבין  היה, רצח של מנהיג, רצח שנותר ככתם על הדמוקרטיה הישראלית ותמרור אזהרה לסכנות האורבות לחברה כאשר מחלוקת  בציבור מסתיימת בשלוש יריות הגודעות את חייו של ראש הממשלה. המחנכות הקדישו את השיעורים להכרת דמותו ופועלו ולתכנים בעקבות הרצח  כגון: חשיבות הדמוקרטיה בישראל, סכנת האלימות לחברה ולמדינה ועוד. בנאומו האחרון הדגיש רבין: "אין לי נכסים, יש לי רק חלומות להוריש לדורות הבאים: עולם טוב יותר, מפויס יותר, עולם ".שנעים לחיות בו, אין זה הרבה מידי 
במבואת המנהלה עוצבה תפאורה המורכבת מאיורי התלמידים  לכרזה: "יש מקום לכולם מפרימה לאיחוי". התפאורה עוצבה ע"י המורה לאמנות, מירי בל.
בסיום הטקס הוצגה כרזה ע"י קבוצת העולים החדשים בהנחייתה של ענת ,מורת עולים. כרזה המתייחסת לשבוע העליות ולהיותנו בית ספר הקולט עולים חדשים מידי שנה.
מנהלת בית הספר, בירנית זרבי יצחק ציינה:"הרצח הנתעב מטיל עלינו חובה מוסרית כחברה וכאנשי חינוך להנציח את זכרו של יצחק רבין כמנהיג".
רבין האמין בערכים של: סבלנות, דאגה לזולת וסובלנות כלפי האחר. אמירותיו וציטוטים מנאומיו שימשו את המורות לדיונים ולשיח מכבד,
משפיע ומעצב.

 
חזרה
Facebook