רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2019 - כללי

פרויקט "חץ הדורות" הונצח ברמלה

פרויקט "חץ הדורות" הונצח ברמלה

המדובר בפרויקט ייחודי וערכי  של החטיבה המטכ"לית לקשרי חוץ בצה"ל בפיקודו של תת אלוף ארז מייזל, המהווה שיקוף ומיסוד אבני הדרך בפעילות הצבאית הבינלאומית של צה"ל . והפעם עם חיל האוויר הצרפתי ב-1956. סגן ראש העיר מאור אשש: "ברצוני להביע את הערכתי ותודתי לחיילי החטיבה המטכ"לית, המהווים סמכות צה"לית מקצועית לכלל הפעילות בהיבטי שיתופי הפעולה וקישור צבאי אזורי ובינלאומי בשגרה ובחירום, וכמובן תודה מיוחדת לאנשי חיל האוויר הצרפתי"

בטקס מיוחד שנערך השבוע בכניסה למחנה פיקוד העורף ברמלה, הונצח פרויקט "חץ הדורות", המהווה הכרה במורשת תרומתם של שיתופי הפעולה הבינלאומיים האזוריים, לקידום האינטרסים של מדינת ישראל ויעדי צה״ל. המדובר בפרויקט ייחודי וערכי המהווה שיקוף ומיסוד אבני הדרך בפעילות הצבאית הבינלאומית. 

סגן ראש העיר רמלה, מאור אשש, ייצג את עיריית רמלה, בטקס ואמר כי לאורך שנות קיומה של מדינת ישראל, שיתף צה"ל פעולה עם צבאות שונים בעולם באופן ישיר, או חשאי למען ביטחון ישראל, זאת באמצעות רשת אנושית גלובאלית ואזורית שמכוונת להבטחת העומק האסטרטגי של מדינת ישראל.

אשש: "כאן ברמלה הרב תרבותית בה חיים 82 אלף תושביה בשכנות טובה המהווה מגדלור של דו קיום, כאן, בכניסה למחנה פיקוד העורף, אנו מציינים את חץ הדורות מס' 13 של הפרויקט. על תרומתם של כוחות חיל האוויר הצרפתי בזמן מלחמת סיני,  אוקטובר - נובמבר 1956 , בהתאם לסיכומים מדיניים ביטחוניים חשאיים בין ישראל , צרפת ובריטניה נפרסו בישראל כ  3000- אנשי חיל האוויר הצרפתי".

יצוין כי הכוחות הצרפתיים כללו: יחידת בקרה אווירית וסוללות נ״מ שמטרתן הייתה להגן על שמי המדינה,  לתקוף שדה תעופה מצרים בעומק מצרים ולתקוף את מטוסי התובלה שתפקידן היה לדאוג לאספקה זמינה לכוחות בסיני.  הכוחות הצרפתים נפרסו בשדה"ת בסירקין, בפיקוד הגנרל מוריס פרדיז'ה אליו צוותה טייסת ישראלית, בשם רינה לוינסטון שהוכפפה אליו לשם סיוע במילוי תפקידו בארץ.  מפקדת המבצעים האווירית של צרפת מוקמה בסמוך למפקדת חיל האוויר )אז ( בבסיס זה כאן ברמלה. 

אשש הדגיש: "בשמי ובשמו של ראש עיריית רמלה מיכאל וידל,  ברצוני להביע את הערכתי ותודתי לחיילי וקציני החטיבה המטכ"לית לקשרי חוץ בצה"ל בפיקודו של תת אלוף ארז מייזל, המהווים סמכות צה"לית מקצועית לכלל הפעילות בהיבטי שיתופי הפעולה וקישור צבאי אזורי ובינלאומי בשגרה ובחירום, וכמובן תודה מיוחדת לאנשי חיל האוויר הצרפתי".

כן השתתפו בטקס נציגי השגרירות הצרפתית בישראל סגן שגריר צרפת בישראל מר    FREDERIK ROGGE , סגן הנספח הצבאי של שגרירות צרפת בישראל  מרARNAUD PEYRONNET   נשאו דברים נציג חיל האוויר של צה"ל, נציג השגרירות הצרפתית ומפקד החטיבה המטכ"לית לקשרי חוץ תת אלוף מייזל , שאנשיו וצוותו הפיקו את הטקס המיוחד.
 
חזרה
Facebook