רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2019 - כללי

"התכנית האסטרטגית "רמלה 2030", תמנף את העיר ותעצים יתרונותיה

"התכנית האסטרטגית "רמלה 2030",
תמנף את העיר ותעצים יתרונותיה"

החלה העבודה לגיבוש התכנית האסטרטגית הרב שנתית "רמלה 2030 ",  שתקבע את אבני הדרך למינוף יתרונותיה הרבים של רמלה לעשור הבא.ראש עיריית רמלה מיכאל וידל: התכנית החדשה היא חלק בלתי נפרד מחזוני ליצור עתיד טוב יותר לתושבי רמלה בכל תחומי החיים

בהתאם להחלטת ראש עיריית רמלה מיכאל וידל, החלה העבודה העירונית בגיבוש התכנית האסטרטגית העירונית  "רמלה 2030".  את גיבוש עקרונות התכנית והכנתה, מנהל ועורך מנכ"ל העירייה רונן עזריה, שציין כי בהתאם להנחיית ראש העיר, תקבע התכנית את אבני הדרך למינוף יתרונותיה הרבים של רמלה בעשור הבא.

ראש העיר מיכאל וידל: " לעיר רמלה יתרונות רבים ומובהקים, להם יש פוטנציאל רב שיש לממש ולמנף. רמלה נמצאת בתקופת פיתוח אדירה, העיר עוברת מהפכה של ממש . התכנית הרב שנתית תמנף את רמלה, תעצים יתרונותיה ותביא  להפיכתה למטרופולין של כל אזור המרכז. מדובר בתכנית חדשה רב שנתית לעשור הקרוב. התכנית החדשה היא חלק בלתי נפרד מחזוני ליצור עתיד טוב יותר לתושבי העיר.  מיקומה של רמלה בטבורה של המדינה, יוקר מחייה נמוך בהשוואה לערי המרכז,  מעבר  הבקו"מ וחלק ממפקדות צה"ל לרמלה, הקמת אזור התעשייה ומסחר רג"מ על שטח של  כ-3000 דונם, הסכם הגג  המשודרג לרמלה, התחדשות עירונית והפיכתה של רמלה למרכז תרבות "רמלה עיר עולם", קהילות ועוד - כל אלה מהווים יתרונות מובהקים לעיר שאותם נקדם במסגרת התכנית".

מנכ"ל העירייה רונן עזריה ציין כי במסגרת הכנת התכנית הוגדר צוות היגוי הכולל נציגים מכל מחלקות העיריה, שיבצעו בעזרת אנשי מקצוע מיפוי עירוני כולל לכל תחומי החיים בעיר. עזריה: "התכנית תציג תפיסת מאקרו מקיפה על העיר בהתייחס לתכניות אב עירוניות בתחומים השונים, עיצוב פרופיל עסקי תחרותי לרמלה, תוך שימוש במודלים אסטרטגיים מחקריים ועזרה ביועצים מקצועיים בתחומי האסטרטגיה, הכלכלה, התעסוקה, השיווק, הארגון ותכנון ערים". היעד אותו הציב ראש העיר - יו"ר ועדת ההיגוי לתכנית, להצגתה הינו בסוף הרבעון הראשון של 2020.
 
חזרה
Facebook