רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2019 - כללי

נחנכה כיכר חללי הקהילה ההודית ברמלה

נחנכה כיכר חללי הקהילה ההודית ברמלה

ראש עיריית רמלה, מיכאל וידל: "אני נרגש מהמעמד החשוב והכבוד שנפל בחלקי לממש את בקשת המשפחות השכולות, בהנצחת 11 הבנים שנפלו, כדי שנזכור את גבורתם למען העם והמדינה"

בטקס מרגש בנוכחות משפחות שכולות, ראש עיריית רמלה מיכאל וידל,  סגניו אברהם אילוז ואברהם דזורייב, חבר המועצה עו"ד רונן רוטשטיין ונציגי הקהילה ההודית, נחנכה בשבוע שעבר הכיכר לזכרם של 11 חללי הקהילה ההודית מרמלה.

ראש העיר מיכאל וידל, ציין כי הוא נרגש מהמעמד החשוב והכבוד שנפל בחלקו לממש את בקשת המשפחות השכולות בהנצחת הבנים שנפלו. וידל ציין, כי אחד משמותיו של ראש השנה שאנו נמצאים בפתחו, הוא יום הזיכרון שבו אנו נזכרים בכל מה שנעשה בשנה האחרונה ומבקשים מהקב"ה שיזכור אותנו לטובה. "אין יותר מתאים מימים אלה להנציח סמוך לבית הכנסת של הקהילה "בית אל", כיכר לזכר אותם חללים קדושים, כדי שנזכור את גבורתם למען העם והמדינה. תודה לכל בני הקהילה, ולכל היוזמים בני הקהילה ואורגני העירייה, על השותפות והיוזמה להנצחה. תודה, תבורכו כולם. ולכם ההורים ובני המשפחות השכולות, שלא תדעו עוד צער, אני מחבק אתכם באהבה! יהי זכרם של כל הנופלים ברוך". 

כן נשאו דברים בשם המשפחות השכולות רינה בנדרקר, אמו של סמל ראשון דוד בנדרקר שחר שנפל ב- 2002 ופעילי הקהילה ההודית ריימונד בסטקר ומיכאל בן ישראלי, שפעלו למען מימוש ההנצחה. עם סיום הדברים נחנכה הכיכר והוסר הלוט לזכר 11 הנופלים: טוראי בן ציון סולומון, טוראי אשטוקר חיים, טוראי קנדלקר רפאל, רש"ט צריקר נפתלי, רב טוראי גבריאל מנשה, רב טוראי ראג'פורקר שי, טוראי רז יואב, רב נגד ראג'פורקר יעקב, סמל נגאוקר הנוך יהונתן, סמל ראשון דוד בנדרקר שחר ורס"מ בורופקר שרון. יהי זכרם ברוך.
 
חזרה
Facebook