רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2019 - כללי

נחנך המרכז החדש לאמנות עכשווית CACR במתחם המוזיאון העירוני

נחנך המרכז החדש לאמנות עכשווית         
CACR במתחם המוזיאון העירוני

נחנך המרכז לאמנות עכשווית רמלה CACR     המדובר במרכז חדש במסגרתו יתקיימו תערוכות אמנות עכשווית לצד תכנית פעילות שתופנה לחינוך וקהילה. ראש העיר רמלה מיכאל וידל: "אני רואה במרכז מרכיב תרבותי חשוב ומרכזי שישקף את החיים המשותפים בעיר רב תרבותית"   

נחנך המרכז לאמנות עכשווית רמלה CACR     הפועל במתחם מוזיאון רמלה.   חנוכת המרכז לאומניות נערכה במעמד ראש עיריית רמלה מיכאל וידל ומאות משתתפים שלקחו חלק בתערוכה "דברים שאנחנו זוכרים". ראש העיר וידל ברך על חנוכת המרכז שישקף אמנות עכשווית לצד תכנית פעילות שתופנה לחינוך וקהילה.                                                      

וידל הדגיש, כי המרכז לאומנות עכשווית, שיהיה חלק ממתחם מוזיאון רמלה העובר בימים אלה שדרוג משמעותי בעלות של 5.5 מיליון שקלים, יהפוך למרכז המבקרים התיירותי המרכזי של רמלה. "אני מברך על פתיחת המרכז ורואה בו מרכיב תרבותי חשוב ומרכזי שישקף את החיים המשותפים בעיר רב תרבותית". ראש העיר הודה לכלל השותפים והאומנים שעמלו ופעלו למימוש התכנית לפתיחת המרכז.

אוצרת המרכז החדש ד"ר סמדר שפי,  ציינה כי  המרכז ישקף את רמלה כעיר רב תרבותית בעלת מורשת מפוארת ומורכבת בה חיים בשכנות טובה יהודים מוסלמים ונוצרים. שפי: "רמלה מייצגת מיני קוסמוס של ההוויה הישראלית ומתכתבת עם נושאים בזירה הבינלאומית ובמיוחד עם מפגישה וחושפת קהילות רב תרבותיות מעשרות מדינות שונות".

ד"ר שפי ציינה, כי בתערוכה הראשונה שמוצגת במרכז - "דברים שאנחנו זוכרים", הציגו האמנים  דגנית בן – אדמון ומתי אלמליח הנרגשים, יצירות המהוות כגורם מעצב. 

ליבת סיפור "המסדרון",  המיצב  של דגנית בן אדמון, הוא רעידת האדמה שפקדה את אגאדיר שבמרוקו ב-29 בפברואר 1960. מתוך הזיכרון, מתוך הכאב, בן אדמון מתבוננת בחלל שנותר ובאופנים בהם אנחנו מרככים, מרפדים ומדחיקים, יוצרים מערכות איזונים זהירות, וממשיכים.

גם גוף העבודות של מתי אלמליח עוסק, כמו עבודתה של בן אדמון, בהתבוננות בזיכרון שאינו שלו. אלמליח מתבונן בצילומים מאלבום משפחתי ויוצר מהם דימוי חדש , פעמים רבות על ידי צרוף צילום של חפץ, כמו שטיח או שבכה, לדיוקן. פרטים על מועד פתיחת התערוכה יתפרסמו בקרוב.

בעתיד מתכנן המרכז לערוך פעילות בחללים נוספים ברחבי העיר רמלה, בהם בריכת הקשתות ששיפוצה יחל בקרוב, ובעוד מקומות. לקחו חלק בפתיחה  מנהלת תחום  מוזיאונים ואומנות פלסטית עו"ד שירית קייסן, מנכ"ל קרן רמלה עו"ד ליאור רשף, מנהל המוזיאון והתיירות רון פלד, אורחים, אומנים ואורגני עירייה.
 
חזרה
Facebook