רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2019 - כללי

הותקנו מצלמות במעונות היום המפוקחים ברמלה

הותקנו מצלמות במעונות
היום המפוקחים ברמלה

המצלמות הותקנו במעונות היום: מעונות המרכז לגיל הרך סביון, שחר וקסום, מעונות רשת המתנ"סים היכל הטף, פיצפוני וקריית האומנים, מעון דובדבן ומעון נר דוד. ראש העיר מיכאל וידל: "אני מאמין שמיזם זה יאפשר פיקוח יעיל וטוב יותר במעונות היום. יחד נחזק את ביטחון ילדינו"

בהתאם להחלטתו של ראש עיריית רמלה מיכאל וידל, העיר רמלה מצטרפת לעיריות ולמועצות המקומיות שלקראת שנה"ל התש"פ מעודדת צעדים אשר יובילו לשיפור הבטחת שלומם של פעוטות. בהתאם להחלטה הוקדמה ובוצעה התקנתן של מצלמות וידיאו במעונות היום בתחילת שנת הלימודים התש"פ, במקום בספטמבר 2020 כפי שקובע החוק. המצלמות הותקנו במעונות היום בהם: מעונות המרכז לגיל הרך סביון, שחר וקסום, מעונות רשת המתנ"סים היכל הטף, פיצפוני וקריית האומנים, מעון דובדבן ומעון נר דוד.

מיכאל וידל: "אני מאמין שמיזם זה יאפשר פיקוח יעיל וטוב יותר במעונות היום. יחד נחזק את ביטחון ילדינו. אני מאחל לילדים, להורים ולצוותי המעונות שנה טובה מהנה, בטוחה וחווייתית".

הצבת מצלמות תאפשר השגחה על חלק מהמעונות המפוקחים ע"י משרד העבודה והרווחה. יתר במסגרות המפוקחות והפרטיות (מעל 7 ילדים), מחויבות להשלים את המהלך עד לתאריך 1.9.20.

יש לציין כי בפועל, לא תתקיים תצפית בזמן אמיתי על המתרחש במעונות המפוקחים, אך במקרה של תלונה, או צורך לערוך בירור ניתן יהיה לצפות בחומרים המוקלטים. ההורים לא יוכלו לצפות בחומרים האלה, אלא רק נציג המשטרה או רשויות התביעה.

היוזמה להתקנת מצלמות עוררה בעבר התנגדות נחרצת מצד סקטור הסייעות וההסתדרות, שראו בכך פגיעה בפרטיות והרעה משמעותית בתנאי ההעסקה. מנגד, כל הנוגעים בדבר מבינים, כי על רקע האירועים האחרונים שנחשפו בתקשורת, הפגנת ההורים והמצוקה בקרבם, לא ניתן יותר למנוע את התקנת המצלמות.

ההחלטה להגביל את המורשים לצפות בחומרים המצולמים ולצמצם את הצפייה רק לנסיבות של חקר תלונה נועדה להקל במידה מסוימת על התחושה הקשה של העובדות. יצוין, כי  בנוסף לאמור, החל מה-1.9.19 ,  חוק הפיקוח על מעונות היום (2018)  קובע  שעל מפעיל מעון/גן פרטי לעמוד ב-5 תנאים: העדר עבר פלילי למפעיל ולעובדים, קורס הדרכה עזרה ראשונה/החייאה בתוקף, מיקום הגן והמבנה – שהגן יהיה ממוקם באזור ראוי, ללא סיכונים מפגעים סביבתיים, תנאים נאותים (תברואה, בטיחות, ביטוח, תזונה ועוד) ואיסור השארת ילדים ללא השגחה בכל רגע וזמן.
 
חזרה
Facebook