רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2019 - כללי

מחזקים את הביטחון ברמלה

מחזקים את הביטחון ברמלה

מיכאל וידל: נחזיר את הביטחון ואיכות החיים לתושבי העיר! לא נסכים ולא ניתן שמקרי האלימות והירי יהפכו לדבר שבשגרה

בעקבות מקרי הרצח והאלימות שאירעו ברמלה ודרישתו ופנייתו החד משמעית של ראש עיריית רמלה מיכאל וידל, הגיעו השבוע לשכונת ג'וואריש למעלה מ-100 שוטרים, אנשי מג"ב וימ"מ שהחלו בפעילות ענפה של מעצרים ומיגור הפשיעה. וידל: "צר לי על אובדן החיים של כל אותם תושבים שמצאו את מותם בצורה כה אכזרית. אני מודה לראש הממשלה מר בנימין נתניהו, לשר לביטחון פנים ח"כ גלעד ארדן ולמשטרה, על ההיענות לבקשתי והגעתם של כוחות השיטור לעיר - וקורא למשטרה לפעול בנחישות למיגור האלימות בג'וואריש ורחבי העיר, לעצור ולהעמיד לדין את מבצעי הפשעים ולהחזיר לכלל תושבי רמלה את השקט והביטחון

למעלה מ-100 שוטרים, אנשי ימ"מ ומג"ב התמקמו בסוף שבוע שעבר במתחם בית הספר התיכון החדש בשכונת ג'וואריש, בעקבות גל מעשי הרצח המזעזעים והירי שאירעו בשכונה.

כוחות השיטור הרבים הגיעו לעיר בעקבות דרישתו ושיחותיו של ראש העיר מיכאל וידל, עם השר לביטחון פנים ח"כ גלעד ארדן, מנכ"ל משרד ראש הממשלה רונן פרץ וצמרת משטרת מחוז המרכז ומרחב השפלה.

ראש העיר מיכאל וידל, דרש את התערבותם הדחופה לאור המקרים החמורים ובמטרה

לחזק ולהחזיר את הביטחון לעיר.

וידל: "צר לי על אובדן החיים של  כל אותם הצעירים שמצאו את מותם בצורה כה אכזרית. לא נסכים ולא ניתן שמקרי האלימות והירי יהפכו לדבר שבשגרה וישבשו את איכות החיים בעיר. אני  מודה לשר ארדן ולממשלת ישראל וכמובן לאנשי המשטרה, על ההיענות לבקשתי החד משמעית והגעתם של כוחות השיטור לעיר".

עם הגעתם של אנשי כוחות השיטור והתייצבותם בשכונת ג'ואריש, הגיע למקום ראש העיר וידל, שוחח עם מפקדי הכוחות ובירך אותם בעשייתם, "אני קורא לכוחות המשטרה לפעול בנחישות למיגור האלימות בג'וואריש, לעצור ולהעמיד לדין את מבצעי הפשעים ולהחזיר לרמלה את השקט והביטחון לכלל תושבי העיר יהודים וערבים כאחד".

תושבי השכונה ותושבי רמלה קיבלו בברכה את כניסתם של כוחות השיטור וקראו להחזרת השקט לרחובות, מניעת מעשי רצח, איסוף כלי נשק ומלחמת חורמה בפשיעה.

בתוך כך החלו כוחות המשטרה בפעילות ענפה בתוך שכונת ג'וואריש שכללה מעצרים רבים,  לרבות פעולות מניעת אלימות, תפיסת אמל"ח ועוד.  יש לציין, כי במסגרת ההיערכות החדשה והגברת הביטחון פגש השבוע ראש העיר בלשכתו  (יום ב') את מפקד מחוז המרכז ניצב עמי אשד וצוותו ודן עימו על מימוש התכנית להקמת נקודת שיטור עירוני בשכונת ג'וואריש. כזכור רק לפני כשבועיים ערך ראש העיר מיכאל וידל ומנכ"ל העירייה רונן עזריה, פגישת עבודה מיוחדת עם מנכ"ל מנכ״ל משרד ראש הממשלה רונן פרץ, במטרה לקדם ולחזק את נושא הביטחון האישי בעיר. במסגרת הפגישה נערך סיור ברמלה ובלוד בשכונות ובמקומות הרגישים בשתי הערים.

לפגישה ולסיור הצטרפו סגל הפיקוד הבכיר של המשטרה מהמחוז ומהמרחב, נציגים בכירים של משרדי הממשלה, נציג היועמ״ש לממשלה מר ארז קמיניץ וכן ראש עיריית לוד, עו"ד יאיר רביבו ומנכ"ל עיריית רמלה רונן עזריה.

וידל: "דרשתי סיוע בכוחות משטרה, תקציבים, אכיפה, שיתוף פעולה עם משרדי הממשלה בנושא רווחה, רשות המיסים, משטרה ירוקה ועוד, רק עם יד חזקה כנגד מפרי חוק וסדר ניתן להחזיר את השקט. כאמור רוב הבקשות נענו בחיוב. בנוסף, תתקיים ברמלה פעילות משטרתית מבצעית לטווח ארוך וכן הוחלט שמנכ״ל משרד ראש הממשלה ימשיך וילווה את רמלה ויפעל ליישום התכניות הביטחון בעיר".

 
 
חזרה
Facebook