רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2019 - כללי

רמלה בתנופת פיתוח אדירה

רמלה בתנופת פיתוח אדירה

הבקו"ם של צה"ל עובר לרמלה משרד הביטחון וחדשות אתר    MAKO    ערוץ 2  חשפו השבוע – כך יראה הבקו"ם החדש ברמלה. על פי צפי התכנון עד 2026 ייצא צה"ל מתל השומר ויעבור למחנה החדש בסמוך לפיקוד העורף ברמלה. ראש עיריית רמלה מיכאל וידל: "מעבר שרשרת החיול של צה"ל לרמלה מהווה מנוף כלכלי אדיר לעיר. התכנית תחזק את רמלה והעסקים הקטנים ותספק מאות מקומות עבודה חדשים כראוי לעיר מחוז מתפתחת"

הבקו"ם של צה"ל עוזב את תל השומר בתל אביב ועובר לרמלה. על פי התכנון עד 2026 ייצא צה"ל מתל השומר ויעבור למחנה החדש בסמוך לפיקוד העורף ברמלה. 

משרד הביטחון ואתר החדשות  מאקו ערוץ 2 חשפו השבוע תמונות הדמיה ראשונות של הבקו"ם החדש שנבנה בימים אלה ברמלה (באדיבות אגף דוברות והסברה במשרד הביטחון).  בסיס הקליטה והמיון המיתולוגי ייבנה מחדש במסגרת פרויקט שאפתני של משרד הביטחון, ועל שטח תל השומר ייבנו עשרות אלפי יחידות דיור. במכרז, שיצא לדרך, יועברו 4 בסיסי צה"ל גדולים לרמלה ויפנו 850 דונמים מאזורי הביקוש. במסגרת הפרויקט יפונו ארבעה בסיסים: תל השומר, השלישות הראשית ברמת גן, צריפין וקסטינה. המחנה החדש יכלול את מפקדות זרוע היבשה ואכ"א, ואת לשכת הגיוס ושרשרת החיול (הבקו"ם) החדשים.

אתר   MAKO חשף השבוע, כי על פי המכרז, הבסיס ייבנה על פי תקני סביבה מתקדמים ביותר, עם מרכיבים של בנייה ירוקה וטכנולוגיה חכמה ויושם דגש על התייעלות. כך ניתן יהיה לחסוך עשרות מיליוני שקלים בשנה בהוצאות תפעול, כוח אדם ועוד. במחנה החדש ברמלה אמורים לשרת עוד כ-10,000 איש ובנייתו צפויה להיות מתקדמת ובשיטות בנייה ירוקה, טכנולוגיות חכמות בעלות של מליארדי שקלים.

בעיריית רמלה הביעו סיפוק רב מהודעת צה"ל ומשרד הביטחון. ראש עיריית רמלה מיכאל וידל: "מדובר במהלך שיחזק את העיר רמלה וסביבתה, יחזק את העסקים הקטנים בעיר, ויספק מאות מקומות עבודה חדשים כראוי לעיר מחוז. מעבר שרשרת החיול של צה"ל מהווה מנוף כלכלי אדיר לעיר".

במקביל להקמת המחנה, משרד התחבורה אישר בתיאום עם משרד האוצר, שדרוג תחבורתי של האזור: הקמת תחנת רכבת בסמוך לבסיס, הקמת מחלף  קלאוזנר בכביש הסמוך ועוד. מדובר בפרויקט שיתבסס על שיתוף פעולה עם המגזר הפרטי והמכרז כולל מימון, תכנון, הקמה, אחזקה ותפעול לתקופה של 25 שנה.

"בניית הבסיס החדש סמוך לרמלה תהווה נקודת ציון חשובה בפריסת מחנות צה"ל", אמר ל-  MAKO ראש מנהל המעבר דרומה במשרד הביטחון, תא"ל (מיל') איציק כהן. "הפרויקט נותן מענה לשני צרכים מרכזיים: שדרוג תשתיות הבסיסים ומתוך כך שיפור היכולות המבצעיות לצה"ל, וסיוע בפינוי קרקעות באזורי ביקוש".

ראש מנהלת 'אופק רחב' בצה"ל, סא"ל ירון כרובי, הוסיף כי המחנה החדש "ישפר משמעותית את חוויית המיון והגיוס".

על פי התכנון בפרויקט שזכה לשם "אופק רחב" אמורים להיבנות על שטח של 363 דונם שני מגדלים בגובה של 20-24 קומות בשטח של 270 אלף מ"ר בנוי. במחנה ברמלה יוקמו לשכת הגיוס, מרכז רפואי, מעבדות וכן מרכזי השירות של צה"ל. על פי הודעת משרד הביטחון,  המחנה החדש ברמלה יכלול למעשה כ-10 מפקדות בהן אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה, מפקדת זרוע היבשה ואגף כוח האדם.

*תמונות הדמייה: באדיבות אגף דוברות והסברה משרד הביטחון
 
 
חזרה
Facebook