רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2019 - כללי

יוחזרו לרמלה מוצגים ארכיאולוגיים שנמצאו בחפירות שבוצעו ברחבי העיר

יוחזרו לרמלה מוצגים ארכיאולוגיים 
שנמצאו בחפירות שבוצעו ברחבי העיר
ראש עיריית רמלה מיכאל וידל ומנכ"ל רשות העתיקות ישראל חסון, סיכמו על הידוק שיתופי הפעולה והחזרתם של מוצגים ארכיאולוגים לרמלה – עיר המקור. וידל: "זוהי בשורה חשובה לעיר המבקשת לשמר את עריכה ההיסטוריים. אני מודה לחסון על התמיכה"

בשורה לכל חובבי ההיסטוריה והארכיאולוגיה. במסגרת פגישת עבודה שקיים השבוע ראש עיריית רמלה מיכאל וידל, עם מנכ"ל רשות העתיקות ישראל חסון, וצוותו, סוכם כי רשות העתיקות תפעל בשיתוף פעולה עם עיריית רמלה, לטובת החזרתם של מוצגים וממצאים ארכיאולוגיים שנמצאו בעבר במסגרת חפירות בעיר -  למוזיאון רמלה המשודרג. וידל: "זוהי בשורה חשובה לרמלה המבקשת לשמר את ערכיה ההיסטוריים והחזרתם של ממצאים ומוצגים ארכיאולוגיים לעיר המקור. אני מודה לחסון על התמיכה".                       

בפגישה העניק  רע"ה לחסון, סקירה על העיר רמלה, היותה עיר רב תרבותית בה חיים בדו קיום יהודים מוסלמים ונוצרים. הציג את העובדה שרמלה מצויה בימים אלה בתנופת פיתוח ובנייה של שכונות חדשות, עיר קולטת עלייה, בניית תשתיות תחבורה בעיר והדגיש את פעילות העירייה למען פיתוח כלל מערך התיירות בעיר, לרבות שדרוגם של אתרי התיירות העירוניים בהם מוזיאון רמלה, בריכת הקשתות ועוד.                                                                         

וידל הציג שורה של נושאים לקידום ושיתופי פעולה בהם כאמור החזרתם של מוצגים ארכיאולוגיים (פיספס ועוד) שנמצאו במקור ברמלה לעיר, והצגתם  מחדש במוזיאון רמלה המשודרג, כמו גם תמיכה בבניית החוויה הדיגיטאלית חינוכית בחאמם רדואן, צמצום עלויות חפירות ההצלה המתקיימים בעיר בהתאם לחוק ועוד.                                                      

חסון הודה על הביקור והדגיש, כי יפעל למען הידוק שיתופי הפעולה והחזרתם של מוצגים ארכיאולוגיים לעיר המקור רמלה. נכחו מנכ"ל העירייה רונן עזריה, יו"ר הנהלת המוזיאון עובד יחזקאל היועמ"ש העירוני עו"ד דורון דבורי, מנהל מרחב מרכז ברשות העתיקות דורון בן עמי, מנכ"ל קרן רמלה ליאור רשף דרעי, חבר מועצת העיר מחזיק תיק התיירות עו"ד רונן רוטשטיין ואורגני העירייה.
 
חזרה
Facebook