רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2019 - כללי

נאות שמיר רמלה – שכונת הרמטכ"לים

נאות שמיר רמלה – שכונת הרמטכ"לים
ראש עיריית רמלה מיכאל וידל: אני גאה על ההחלטה המהווה הוקרה למנהיגותם, פועלם ותרומתם המיוחדת להקמת המדינה ולשמירת ביטחון ישראל

מרבית רחובותיה המרכזיים של שכונת נאות שמיר החדשה  (מערב רמלה) שנמצאת בשלבי בנייה מתקדמים, ייקראו על שמות רמטכ"לי צבא ההגנה לישראל. ראש עיריית רמלה מיכאל וידל, ציין כי הוא גאה על ההחלטה הערכית שיש בה כדי להנציח את מי שכיהנו כמפקדי צה"ל לדורותיהם. וידל: "אני גאה על ההחלטה המהווה הוקרה למנהיגותם, פועלם ותרומתם המיוחדת להקמת המדינה ולשמירת ביטחון ישראל".

בין  הרמטכ"לים שיונצחו נימנים: יעקב דורי, יגאל ידין, משה דיין, משה לוי, רפאל איתן, ומוטה גור, זכרם לברכה. בהתאם לתכנית העירונית נמשכת בימים אלה, בנייתה של השכונה החדשה נאות שמיר, במסגרתה ייבנו על פי התכנון כ -4,000 דירות .

שכונת "נאות שמיר" היא חלק מתכנית כוללת לבנייתה של שכונה חדשה ומודרנית מהטובות שיוקמו בישראל. המדובר בשכונה בעלת אופי אורבאני מודרני ומוקפד, המשלים וממשיך את הרצף העירוני של השכונות הוותיקות הבנויות, עד לגבולה המערבי של העיר. יצוין, כי המתחם יכלול שימושים מעורבים של מסחר ותעסוקה לאורך השדרה הראשית, מערך רחובות עם מדרכות רחבות, שבילי אופניים, נטיעות עצים, ריהוט רחוב, תחבורה ציבורית, מבני ציבור, מוסדות חינוך וקהילה: בתי ספר, גנ"י, מתנ"ס, מתחמי ספורט, ריאות ירוקות, פארק גדול ועוד, שישרתו הן את השכונה החדשה והן את תושבי השכונות הסמוכות והעיר כולה.   התוכנית כוללת תמהיל דירות מגוון: כ- 20% יחידות דיור קטנות לזוגות צעירים שהן כ- 760 דירות, כ- 200  יחידות לדיור מוגן, דירות 4-5 חדרים, דירות גן, דירות גג ועוד.   
 
חזרה
Facebook