רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2019 - כללי

סיירת הנדימן - מתנדבים מרמלה ישפצו בתי נזקקים

הסתיים קורס ייחודי שיזמה עמותת "תנופה בקהילה" בשיתוף עיריית רמלה המחלקה לשירותים חברתיים, לשיפוץ בתי נזקקים. ראש העיר מיכאל וידל: מדובר במיזם חברתי, התנדבותי וערכי. פעילותכם מהווה דוגמא לסולידאריות חברתית וערבות הדדית. תבורכו 

 בקורס ייחודי שיזמה עמותת "תנופה בקהילה" המשפצת בתי נזקקים בשיתוף המחלקה לשירותים חברתיים בעיריית רמלה, השתתפו 10 מתנדבים שהחליטו לפעול למען הקהילה ולעשות לא רק לביתם.  בטקס חגיגי שהתקיים בשבוע שעבר במעמד ראש עיריית רמלה מיכאל וידל, סגנו מאור אשש וצוותים עירוניים, הסתיים קורס "הנדימן" בו הכשירה עמותת "תנופה בקהילה" בפרויקט משותף עם המחלקה לשירותים חברתיים  בעיריית רמלה, את המתנדבים שישמשו כסיירת מיוחדת לשיפוץ בתי נזקקים. 

ראש עיריית רמלה מיכאל וידל, בירך את מתנדבי סיירת התיקונים ויוזמי התכנית ואמר: "מדובר במיזם חברתי, התנדבותי וערכי. תודתי לכל השותפים על תרומתם הראויה להערכה. נכונותכם להושיט יד ולעזור היא נכס. פעילותכם מהווה דוגמא לסולידאריות חברתית וערבות הדדית. תבורכו". ירון ארד, מנהל עבודה ארצי ומנהל פרויקטים בעמותת "תנופה בקהילה" שמדריך את הקורס, ציין, כי הקורס כולל ידע תיאורטי ותרגול מעשי בתחומי השיפוץ השונים אבל יותר מכל למדנו על חשיבות הנתינה והתרומה לקהילה. ארד:  "המטרה שלנו היא ליצור סיירת חברתית שכונתית שתוכל לסייע בשיפוץ דירות ובהתערבות מיידית במקרים שבהם משפחה מהשכונה זקוקה לסיוע דחוף, היה כיף לראות כל כך הרבה אנשים  מתוך השכונה שאכפת להם ושרוצים לתת לאחר וגם ללמוד לשפץ את ביתם".                                                                                                                                
 במהלך הקורס שנמשך 16 מפגשים למדו המתנדבים מגוון תחומים הקשורים באחזקת הבית -  צבע, תיקונים, אינסטלציה, חשמל,  עיצוב וסידור נכון של החדר, חלוקה  נכונה של צבעים בנייה בגבס ועוד. מירב אורנשטיין נציגת המחלקה לשירותים חברתיים בעיריית רמלה ציינה, כי שיתוף הפעולה ותוצרי הפעילות היו מרגשים ומדהימים. מסיימי הקורס מצטרפים לסיירת "הנדימן" של תנופה בקהילה שתלוה מקצועית את הפרויקט ותממן את החומרים . יחד עם בוגרי הקורס ישפצו המתנדבים אחת לחודש דירות של נזקקים בתאום ובפיקוח שירותי הרווחה של עיריית רמלה וישמשו כצוות חירום למקרה בו יצטרכו תיקון דחוף בשכונה .
 
חזרה
Facebook