רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2019 - כללי

הישג למערך הפיננסי של עיריית רמלה

S&P אישרה לראשונה העלאה מרשימה לחברה למימון רמלה 2005 לדירוג הגבוה טריפל AAA

חברת הדירוג מעלות  S&P קבעה את ההעלאה ל - AAA תחזית יציבה, על סמך שיפור באיכות האשראי של עיריית רמלה. כן נקבע, כיחלק מסיכוני האשראי הקשורים לעירייה פחתו וכי המאפיינים שלה משתווים לרשויות מקומיות בעולם המדורגות בדירוג מקביל טריפל  AAA. ראש עיריית רמלה מיכאל וידל: אני מודה לאנליסטים של חברת דירוג האשראי ולשוק הפיננסי על הבעת האמון. הדירוג הגבוה מעיד על יציבותה הכלכלית של העירייה ועל פעולותיה ועשייתה למען פיתוח ושדרוג חיי התושבים. הממשלה מאמינה ברמלה ומשקיעה בעיר סכומי עתק. נמשיך לחזק את המערך הפיננסי העירוני ופיתוחה של רמלה

הישג למערך הפיננסי של עיריית רמלה. כלכלני חברת הדירוג מעלות S&P פרסמו השבוע  את החלטתם לאשרר  לראשונה העלאה מרשימה לדירוגה של החברה למימון רמלה 2005 בע"מ לדירוג הגבוה והמרשים של טריפל AAA  תחזית יציבה וזאת על סמך  שיפור באיכות האשראי של עיריית רמלה.

יודגש, כי זהו דירוגה הגבוה ביותר של החברה למימון רמלה 2005 בע"מ מאז בוצע מיזם האיגו"ח. החלטה זו מהווה המשך ישיר לאמון שרוחשת החברה המדרגת לביצועי התקציב והניהול הפיננסי האחראי של עיריית רמלה ובשל מילוי כל תנאי האג"ח של החברה למימון רמלה.                                                

ראש עיריית רמלה מיכאל וידל, הביע השבוע סיפוק רב מהדירוג הגבוה והמתחזית היציבה המעידה על יציבותה הכלכלית של העירייה.  וידל: "אני מודה לאנליסטים של חברת דירוג האשראי ולשוק הפיננסי על הבעת האמון. הדירוג הגבוה מעיד על יציבותה הכלכלית של העירייה ועל פעולותיה הרבות והמגוונות ועשייתה למען שדרוג חיי התושבים. רמלה מצויה בתקופת פיתוח אדירה בכל תחומי החיים, הממשלה מאמינה בנו ומשקיעה בעיר סכומי עתק. בכוונתי להמשיך לחזק את המערך הפיננסי העירוני ופיתוחה של העיר רמלה לרווחת תושביה והצעדתה להישגים כראוי לעיר מחוז מובילה ומתפתחת".

ראש העיר מיכאל וידל, הוסיף והודה למנכ"ל העירייה רונן עזריה, ולגזברית העירייה רוזה עללאל, על תרומתם לניהול הפיננסי העירוני האחראי והמקצועי.

בנימוקי כלכלני סוכנות הדירוג צוין, כי התפתחותיות החיוביות בעיריית רמלה, הבעלים הבלעדיים של החברה למימון רמלה 2005 בע"מ, צפויות להגביל את צורכי המימון החיצוניים שלה ולתמוך בעמדת הנזילות. "אנו סבורים, כי חלק מסיכוני האשראי הקשורים לעירייה פחתו וכי המאפיינים שלה משתווים לרשויות מקומיות בעולם המדורגות בדירוג מקביל טריפל  AAA. כל אלה משפיעים לחיוב על הדירוג של החברה למימון רמלה 2005 בע"מ, כיוון שאנו סבורים שהחברה ממלאת תפקיד קריטי עבור העירייה, ושהקשר בין החברה לעירייה הוא אינטגלי. בשל כך אנו מעריכים, כי יש סיכוי כמעט ודאי שהחברה למימון רמלה תקבל מעיריית רמלה תמיכה יוצאת דופן במידת הצורך. לאור זאת אנו מעלים את דירוג האשראי לטריפל  AAA ".

כן קבעו האנליסטים, כי תחזית הדירוג היציבה משקפת את ציפיותיהם, כי לא נראה היחלשות בחשיבותה של החברה כזורע המימונית של עיריית רמלה וכי העירייה תשמר את המדיניות הפיננסית שלה ובכך תאפשר לאינדיקטורים הפיננסים שלה להישאר במסלולם הנוכחי והדגישו, כי החברה היא זרוע מימונית חשובה של עיריית רמלה שנהנית מהתפתחויות חיוביות ברמה הלאומית.

כלכלניS&P   הדגישו, כי האצת תכניות הפיתוח העירוניים וההיטלים הקשורים תסייע לשימור הביצועים הפיננסיים ורמות החוב של העירייה, "אנו צופים שבשנים 2019- 2021 תמשיך העירייה לשמור על עודפים תפעוליים קטנים, ותאיץ את ביצוע תכנית הפיתוח שלה".

 
 
חזרה
Facebook