רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2019 - כללי

נחנכה ברמלה כיכר לזכרו של המחנך יונה בוגלה ז"ל

ראש עיריית רמלה מיכאל וידל: אני מודה על הכבוד שניתן לנו להנציח את שמו של יונה בוגלה ז''ל שהיה מנהיג, איש חינוך וציוני, שהקדיש את חייו למען עלייתם של יהודי אתיופיה לישראל. אני רואה בהנצחתו חשיבות רבה בהכרה וההערכה המהווה חלק בלתי נפרד מהקהילה האתיופית ברמלה ובמדינת ישראל

 

בטקס מרשים ומרגש הונצחה בשבוע שעבר, כיכר לזכרו של יונה בוגלה ז"ל, שהיה מנהיג ציוני וחברתי שהקדיש את חייו למען רווחתם, חינוכם ועלייתם של יהודי אתיופיה לישראל. בוגלה היה שגרירם של יהודי אתיופיה בתפוצות העולם ונחשב לאחת הדמויות החשובות והמרכזיות בתולדות יהדות אתיופיה.   בוגלה נפטר באוגוסט 1987 בגיל 79 והובא למנוחות בחלקת גדולי האומה בירושלים סמוך לקברו של יצחק בן צבי, נשיאה השני של מדינת ישראל. כיבדו את המעמד ראש עיריית רמלה מיכאל וידל, חברי הכנסת פנינה טמנו שטה וגדי יברקן, שגריר אתיופיה בישראל רטה אלמו נגה, סגני ראש העיר מאור אשש ואברהם דז'ורייב, מנכ"ל העירייה רונן עזריה, רב הקהילה הרב זוהר גטאון, חברי מועצת העיר וציבור רחב יוצאי הקהילה האתיופית ברמלה. ראש העיר מיכאל וידל, פתח את דבריו באמהרית בשתי מילים ''טנה איסטילין'' - ''ברוכים הבאים''. וידל שיבח את הפעילות הענפה בקרב הקהילה ברמלה והדגיש את שיתוף הפעולה הפורה בין הקהילה לבין המנגנון העירוני. וידל: ''אני מודה על הכבוד שניתן לנו להנציח את שמו של יונה בוגלה ז''ל שהיה מנהיג ציוני שהקדיש את חייו למען עלייתם של יהודי אתיופיה לישראל. הייתה הסכמה וקונצנזוס על כך שהכיכר תונצח לזיכרו של יונה בוגלה ז"ל, בצומת דרכים מרכזי המחבר בין אנשי הקהילה לסביבה כולה. אני רואה בהנצחתו חשיבות רבה בהכרה וההערכה המהווה חלק בלתי נפרד מהקהילה האתיופית ברמלה ובמדינת ישראל".
חברי הכנסת בני העדה האתיופית שטה ויברקן, ברכו על היוזמה להנצחה והודו לראש העיר וחברי מועצת העיר. בנו של יונה בוגלה, זכריה, תאר בהרחבה את פועלו של אביו וציין את אהבתו לחינוך ועל כך שביוזמתו ניפתח בית הספר היהודי הראשון באתיופיה תחת איומים ואנטישמיות ששררו באותה תקופה. כן הדגיש, כי אביו פעל רבות למען רווחתם של היהודים ודאג להקים מרפאות למען קהילתו. ''אני גאה ומודה לראש העיר מיכאל וידל שתמך, דחף ויזם את הנצחת שמו של אבי". עוד נשאו דברים רב העדה זוהר גטאון , קברט צ'יקול בקטע קריאה ובליווי נגינה בסקסופון ופעיל הציבור החברתי שלומי פנטה. בחלק האומנותי הופיע הזמר אביחי ניקלוב חבר להקת רם נוער. בסיום התכנסו המכובדים ביחד עם הקהל לטקס הסרת הלוט בכיכר המחבר את הרחובות בן צבי – צה''ל. ראש העיר הודה למנהלי המחלקות והאגפים על העבודה שהשקיעו להצלחת האירוע.
 
 
חזרה
Facebook