רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2019 - כללי

ברמלה מתרגלים בחירום

ברמלה מתרגלים בחירום
מנכ"ל העירייה רונן עזריה: הנהלת העירייה בראשותו של ראש העיר מיכאל וידל, רואה חשיבות רבה בתרגול המכלולים בשיתוף פיקוד העורף וכלל גורמי הביטחון, לחיזוק יכולתנו להעניק לתושבי העיר מענה יעיל ביום פקודה

עיריית רמלה ערכה בסוף שבוע שעבר השתלמות ותרגול בחירום לנפילת טילים ברחבי העיר. ההשתלמות נערכה בשיתוך  נציגי פיקוד העורף והרשות החירום הלאומית. במסגרת ההשתלמות והתרגיל נבנה תרחיש למצב חירום ובו התבצעה הדמיה של נפילת טילים קונבנציונאליים על העיר, פגיעה בתשתיות מים, פגיעה בנפש ועוד.

במהלך ההשתלמות נדרשה העירייה על כל מכלוליה לדאוג לצורכי התושבים, נבחנו ותורגלו דרכי פעולתם של כלל מכלולי החירום מול השולחן המרכזי, המרכז את כלל ההודעות ומוציא למעשה את הנחיות הביצוע- מהודעות לציבור והנחיות בחירום ועד אספקת המים, פינוי אוכלוסיה, הפעלת המוקד העירוני בחירום, פתיחת מרכזי מידע, קליטה, מרכז טיפול באוכלוסיה, הפעלת מתנדבים ועוד.

מנכ"ל העירייה רונן עזריה, ברך בשמו של ראש העיר מיכאל וידל,  את כלל השותפים לתרגול וציין, כי העירייה רואה חשיבות רבה במוכנותה בחירום והדגיש, כי השתלמות זו היא הכנה לקראת תרגיל גדול ומורכב שיתקיים לקראת סוף 2019. עזריה: "ההשתלמות והתרגול הקצר התקיימו לראשונה כשתפיסת הפעולה העירונית בחירום מתבצעת באמצעות מספר מכלולים מצומצם המרכזים את כלל הפעילות העירונית בחירום. הנהלת העירייה בראשותו של ראש העיר מיכאל וידל רואה חשיבות רבה בתרגול המכלולים בשיתוף כלל גורמי הביטחון ושירותי ההצלה – התרגול מחזק את היכולת שלנו להעניק מענה יעיל וטוב ביום פקודה". את ההשתלמות הפיקו מחלקת הביטחון בעיריית רמלה בראשותו של הקב"ט העירוני דורון אלוני וצוותו בשיתוף נציגי פיקוד העורף ונציגי רח"ל.
 
חזרה
Facebook