רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2019 - כללי

זיכרון עולם ליהודי אתיופיה שנספו בדרכם לארץ ישראל

זיכרון עולם ליהודי אתיופיה שנספו בדרכם לארץ ישראל

רמלה התייחדה עם נספי יהודי אתיופיה סיפור עלייתם של יהודי אתיופיה לישראל הוא סיפור מופלא של אומץ, גבורה, אמונה, נחישות ותקווה ואהבת ארץ ישראל. יהי זכר הנספים ברוך

רמלה ציינה בשבוע שעבר את זכרם של יהודי אתיופיה שנספו בדרכם מסודן לישראל. טקס הזיכרון שנערך במתנ"ס טבג'ה מצוין כמדי שנה ע"י עיריית רמלה, המחלקה לעלייה וקליטה,  ומחלקת אירועים וספורט ומתנ"ס טבג'ה.  בטקס השתתפו כ-  150 איש בהם נשאו דברים לזכר הנספים ראש העיר מיכאל וידל, קייס הקהילה מר' וובה אברהם, נציג משרד הקליטה אשר קסה.

ראש העיר וידל, ציין את סיפורם המדהים ועלייתם של יהודי אתיופיה לישראל והדגיש: "סיפורם של יהודי אתיופיה שחלמו ומימשו חלומם לעלות לישראל, הוא סיפור מופלא של אומץ, גבורה, אמונה, נחישות ותקווה ואהבת ארץ ישראל. יהי זכר הנספים ברוך".

השתתפו בטקס המרגש סגן ראש העיר אברהם דזורייב, חבר המועצה משה שאטה , יועץ ראש העיר שמוליק בן מרדכי, ונציג הקהילה האתיופית שלומי פנטה. אמירת קדיש ע"י הרב זוהר גטהון וקטעי שירה, קטעי קריאה ע"י תלמידות מתכנית ספייס, של להקת הזמר העירוני רם נוער,  וסיפור עלייה אישי מפי  תושב העיר שי וורטאו סיסאי. בסיום הונחו זרים.

בתום הטקס נערכה התכנסות לשמוע סיפור מסע אישי מרגש, מאת בני פיקדו  שיצא אל המסע בהיותו בן 9 , הנמנה עם הקבוצה הראשונה שעשתה את המסע מסודן לישראל בשנת 1979. הפעילות  התקיימה בשיתוף פעולה של מרכז קשתות ומרכז גישור וישוב סכסוכים,

את הטקס הנחו ינעלם חנוך ומולאו יעקב, מנהלת תחום יוצאי אתיופיה במחלקת הקליטה העירונית ברכה אשטו שהובילה את הטקס, הודתה לכלל השותפים שעמלו על הצלחת הטקס בהם: משרד הקליטה, המחלקה לעליה וקליטה, מחלקת ספורט ואירועים, מתנ"ס טבג'ה, פעילים מקרב הקהילה, פידל, תכנית    פאקט,  תכנית ספייס, מרכז קשתות,  אחוות נשים, מרכז גישור וישוב סכסוכים, הרשות למאבק באלימות, בסמים ואלכוהול – ביטחון קהילתי. 
 
 
חזרה
Facebook