רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2019 - כללי

קצוות בסגנון ראליסטי

הפסל והצייר שלמה כץ מרמלה, חוגג תערוכה חדשה "קצוות" המוצגת בגלריה של המכון הרומני לתרבות בת"א. כץ: אני נרגש מהתערוכה המשקפת את אהבתי לבני האדם

הפסל והצייר שלמה כץ, תושב רמלה מ-1964 חנך לפני כחודש את תערוכתו "קצוות" המוצגת בימים אלה בגלריה של המכון הרומני לתרבות בת"א. כץ פעל ופועל לקידום החינוך האמנותי בעיר רמלה וגם מחוצה לה ורבים מפסליו מוצבים בארץ בחו"ל וגם בעיר רמלה.

כץ בוגר בצלאל, מצייר ומפסל בסגנון ראליסטי עד אבסטרקטי. בטכניקות קלאסיות וטכניקות עכשוויות שפיתח בעצמו במשך השנים. נושא האישה מופיע בעבודותיו לאורך כל השנים. בתערוכה "קצוות" מקור השראה מרכזי של שלמה, הוא האדם על כל מורכבותו וייחודו, עבודותיו נעות על פני מנעד רחב, הנע הן  בין הקצוות של שפת הגוף האנושי והן ביחסי הגומלין בין האדם לסביבתו.

בחירת נושא הציור היא אינטואיטיבית, תוך כדי חיפוש והתבוננות מעמיקה ומצבי אור וצל מתאימים, צדה עינו את האדם או הסיטואציה המתאימים, וכך נוצר הקשר בין  הצייר ומושא הציור: בזמן המתנה בתור, מפגש בבית קפה, טיול בטבע, בילוי על חוף הים וכדו'.

המבט הזה מתחיל ברישום של רגע ההשראה ושלמה הוא רשם רב יכולות, ורישומיו מפגינים את יכולתו לתפוס רגעים אלו. כץ: "אני נוהג ואוהב לפרק את המציאות לקווים, לכתמים וצורות ומנציח את הדמות שלכדה את עיני. לכל דמות ייחוד משלה, חיצונית ופנימית, שאותם אני מעביר מנייר הרישום לקנבס הציור. כך אני מוצא עניין באנשים ומצבים יומיומיים תוך תיאורם בעין חדה וביד קלה".

אמר הצייר קספר דויד פרידריך:"אל לצייר את שהוא רואה מולו, אלא את מה שהוא רואה בתוכו". נדמה אכן, שהאמן שלמה כץ, משליך על נושאי יצירתו את ראייתו הפנימית: המתח בין קירבה וניכור, האדם כסוד עבורו, החיים כקצוות של ניגודים. התערוכה "קצוות" מוצגת בגלריה של המכון הרומני לתרבות, שד' שאול המל 8 ת"א, קומה 6. אוצרת התערוכה: ציפי כץ. התערוכה נפתחה ב-3/4/2019 והיא ננעלת: ב-20/5/2019. העבודות המוצגות כבשו את ליבו של הקהל הרחב. שעות פתיחה: ב'-ה' 17:00-9:00,  ו'  14:00-9:00.
 
חזרה
Facebook