רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2019 - כללי

"הניצחון על הנאצים, הוא ניצחון החירות על הדיכוי, הרודנות, השנאה והגזענות"

כך אמר סגן ראש העיר רמלה מאור אשש, בטקס הצדעה לניצחון על הנאצים שהתקיים השבוע בעיר. אשש: "הניצחון על הנאצים היה הרבה מעבר לסתם ניצחון. היה זה ניצחונה של רוח האדם ואהבת האדם"

רמלה ציינה השבוע ( 13במאי)  את יום הניצחון הבינלאומי על הנאצים. לאירוע שהתקיים בגן בריל בנאות בגין הגיעו ווטרנים, ניצולי השואה, ילדי מלחמת העולם השנייה ותושבי רמלה. האירוע נערך במעמד סגן ראש העיר מאור אשש, רבנים ואורגני העירייה. סגן ראש העיר מאור אשש נשא דברים בשם העירייה וציין כי ללוחמים היהודים היה חלק חשוב בניצחון על הנאצים וכי  כ-1.5 מיליון חיילים  וחיילות יהודים, לחמו נגד צבאות הנאצים ובני בריתם. כרבע מיליון לוחמים יהודים נפלו במערכות מלחמת העולם השנייה. יותר מ-200 אלף עיטורי גבורה ואותות הצטיינות הוענקו ללוחמים היהודים- החיים והמתים.

אשש הדגיש, כי הניצחון על הנאצים היה הרבה מעבר לסתם ניצחון. "היה זה ניצחונה של רוח האדם ואהבת האדם, ניצחון החירות על הדיכוי והרודנות, על השנאה והגזענות בצורתה החייתית והמסוכנת ביותר, ניצחון על מכונה נאצית רצחנית שרצחה שישה מיליון יהודים".

את הטקס הפיקה מחלקת ספורט ואירועים בשיתוף מחלקת הקליטה והעלייה. על הצד האומנותי ניצחו מקהלת מלאכי ציון ומקהלת התקווה בניהולה המוסיקלי של בלה פולטוב, קטעי קריאה בוצעו ע"י תלמידי בית ספר אופק. בסיום הטקס הונחו זרי פרחים.
 

חזרה
Facebook