רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2019 - כללי

שלושה מטחי כבוד לזכר בני ובנות העיר רמלה שנפלו במערכות ישראל

נציגת הממשלה שרת התרבות והספורט ח"כ מירי רגב, בטקס המרכזי ליום הזיכרון לחללי צה"ל בבית העלמין הצבאי ברמלה: עם ישראל יודע, זוכר ומוקיר שחירותנו נקנתה לנו בדמם של הנופלים. כל הקמים עלינו ימצאו מולם צבא עוצמתי אשר ביסוד עוצמתו הצבאית מונחת עוצמה מוסרית, יהי זכר הנופלים ברוך 

אלפים מבני העיר רמלה והסביבה, נטלו חלק בטקס הממלכתי המרכזי ליום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ופעולות האיבה והטרור, שהתקיים ביום רביעי (8.5.19) בבית העלמין הצבאי ברמלה.   

בטקס נטלו חלק משפחות שכולות, נציגת המדינה והממשלה שרת התרבות והספורט ח"כ מירי רגב, ראש העיר רמלה מיכאל וידל, רעייתו אירית, סגניו אברהם אילוז, מאור אשש ואברהם דזורייב, רב העיר, הרב יחיאל אבוחצירא, יו"ר בית יד לבנים מר סימו אברהמי, ראש אגף טכנולוגיה ולוגיסטיקה בצה"ל האלוף איציק תורג'מן, יליד רמלה שהניח זר בשם צה"ל, חברי מועצת עיריית רמלה, נציגי צה"ל, רבנים, חברי המנגנון העירוני, חברים ואלפי תושבים.

בשם ממשלת ישראל נשאה דברים השרה רגב שציינה, כי עם ישראל חב חוב עצום וערכי לנופלים שחירפו נפשם למען שנוכל להמשיך ליצור, לבנות ולחיות.

השרה רגב: "ביום הזיכרון כולנו כיחידים, כעם וכמדינה, עוצרים מניחים בצד את הבלי היום יום, את חילוקי הדעות ומעלים על נס את זכר בניניו ובנותינו. בסוף היום יונף הדגל שוב אל ראש התורן ונחגוג את עצמאותנו, אך אנו יודעים וזוכרים שחירות זו נקנתה לנו בדמם של ההולכים, ביגונם הכבד של משפחת השכול.  בשם ממשלת ישראל אני מצדיעה לנופלים ולכל  יקירי האומה שנפלו במעלה הדרך ומייחלת, כי לא נדע עוד צער. יהיו הנופלים במערכות ישראל חתומים בליבנו לעד. יהיה זכרם, למופת, לעוז הרוח ולאמונה במדינת ישראל".

השרה רגב הדגישה, כי "עם ישראל נחוש להגן על ארצו ועל חיי אזרחי המדינה וכל הקמים עלינו ימצאו מולם צבא עוצמתי אשר ביסוד עוצמתו הצבאית מונחת עוצמה מוסרית".

בסיום הטקס שנוהל על ידי נציגי צה"ל ירו חיילי צהל שלושה מטחי כבוד לזכרם של 183 חיילים וחיילות בני העיר רמלה חללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה והטרור, והונחו זרי פרחים.
 
 
חזרה
Facebook