רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2019 - כללי

טקס ערב יום הזיכרון לחללי צה"ל תשע"ט - 2019 ברמלה

"על כתפיהם הצעירות של הלוחמים הם נשאו את ביטחון ישראל ובהקרבתם ועוז רוחם הם הציבו לנו חומה נאמנה"
מאות משפחות שכולות ותושבי רמלה השתתפו בטקס המרכזי לחללי בני העיר רמלה, חללי צה"ל פעולות האיבה והטרור, שהתקיים ברחבת אנדרטת בית "יד לבנים". ראש העיר מיכאל וידל: ניצחון גבורת הרוח היהודית, הוא ניצחון יקירכם חיילי צה"ל, אנשי כוחות הביטחון והמשטרה, ילדכם שנלחמו על הבית, יקירכם שנפלו בקרב, באמונים, בדרכים ובמשימות שהשתיקה יפה להם
מאות משפחות שכולות ותושבי רמלה השתתפו בטקס המרכזי לערב יום הזיכרון לחללי בני העיר רמלה, חללי צה"ל פעולות האיבה והטרור, שהתקיים הערב יום שלישי 7.5.19 ברחבת אנדרטת בית "יד לבנים" במוזיאון רמלה. 
הטקס נערך במעמד משפחות שכולות, נציגת הממשלה סגנית שר החוץ ח"כ ציפי חוטובלי, רב העיר הרב יחיאל אבוחצירא שליט"א, ראש העיר רמלה מיכאל וידל ורעייתו אירית, שנשא דברים לזכר 183 הנופלים בני העיר רמלה, בהם אחיו שלום וידל ז"ל. כן השתתפו בעצרת סגני רה"ע אברהם אילוז, מאור אשש, אברהם דזורייב, חברי מועצה, שופטים, נציגי צה"ל והמשטרה, רבנים, תושבים ומנהלי המנגנון העירוני.
סגנית שר החוץ ח"כ ציפי חוטובלי נשאה דברים וציינה, כי ערב יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה והטרור, מתייחדת האומה כולה עם זכר הבנים. "משפחות שכולות כאבכם הוא כאבה של אומה שלמה, אבלכם מלווה אתכם יום יום שעה שעה. עם ישראל מרכין ראשו לזכר יקירנו שנפלו על הגנת המולדת, שנפלו על זכותינו להיות עם חופשי בארצנו. נמשיך להילחם על זכותנו לחיות בשלום במדינת ישראל. מי ייתן ונהיה ראויים להם ולזכרם. יהי זכרם ברוך".
ראש העיר מיכאל וידל: "עבור בני המשפחות השכולות כל יום הוא יום זיכרון והלילות שטופי צער ודמע. הכאב, אף אם יקהה עם השנים, אין מרפא לו ולא יפוג. על קיר הבית תמונה ובלב חקוקים קרעי זיכרונות ומועקת געגועים שאין להם קץ. גם אם נבקש למצוא דברי נחמה, נעתקות המילים. נושיט להם אפוא יד אחים מאמצת ומחזקת. יקיריכם נפלו במערכה ובמילוי תפקידם בצה"ל, בשרות העם והמדינה. על כתפיהם הצעירות הם נשאו את בטחון ישראל ובהקרבתם ועוז רוחם הם הציבו לנו חומה נאמנה. 
משפחות שכולות מול עיניכם הדומעות, אובדות כל המילים, וגם בהן לא ימצא מזור אני יודע, כי לילותיכם טרופי שינה, וימיכם חסרים את חדוות החיים, הכאב הוא יום יומי, הוא עמוק והוא אינו מרפה. אני יודע ומכיר לצערי את הכאב באופן אישי. את כאב הורי, אבי מאיר וידל ז"ל ואמי רחל שתזכה לבריאות טובה ואריכות ימים כשקיבלו את בשורת האיוב על נפילת אחי שלום וידל ז"ל. 
איך שחייהם וחיי כלל המשפחה השתנו. מותו הותיר עצב מתמשך וגעגועים לחיוכו שלא יחזור. עד היום אימי שתחיה ממאנת לקבל את אובדנו וחיה עם זכרו יום יום, שעה שעה והכאב עצום.
אחי שלום נפל ביום ל' בסיון 20.6.74 בן 19 היה בנופלו במסגרת פעילות בצפון הארץ עת ששימש כאיש צוות בתותח מתנייע. תמיד נזכור אותו כילד חייכן, שמח וכתלמיד מצטיין שהביא נחת להוריי.
ראש העיר הוסיף: "ניצחון גבורת הרוח היהודית, הוא ניצחון יקירכם חיילי צהל, אנשי כוחות הביטחון והמשטרה, ילדיכם, שנלחמו על הבית, יקירכם שנפלו בקרב, באימונים, בדרכים ובמשימות שהשתיקה יפה להם. אילו לא היו לנו הם ושכמותם, לא היינו כאן היום. היינו נפוצים לכל רוח, חולמים על עצמאות, על חופש, על כבוד ומחפשים קורת גג ואדמה לעם היהודי. מי ייתן וסבלכם לא יהיה לשווא, יהי זכר הנופלים ברוך".
עוד נשאו דברים יו"ר יד לבנים רמלה מר סימו אברהמי, שהעלה את זכר הנופלים ואמר, כי הוא גאה לחיות בעיר שפועלת ומנציחה כל העת את בניה גיבורי ישראל שמסרו נפשם למען ביטחון ישראל, כן נשאה דברים בשם צה"ל סא"ל רויטל שניידר, פרק משניות מפי רב העיר רמלה הרב יחיאל אבוחצירא שליט"א, אל מלא רחמים נאמר מפי הרב ישראל בוסו, קדיש מפי נורמטוב אליה, אחיו של נורמטוב מיכאל שנפל בעת מילוי תפקידו. על החלק האומנותי צוות "רמנוער" , עיבוד קולי שמוליק נויפלד, תהילים חבר מועצת העיר הרב מיכאל דרעי. הנחה את הטקס אורן רדעי. בסיום הטקס הונחו זרי פרחים. הפיקה המחלקה לספורט ואירועים בעיריית רמלה בניהולו של ניסים רון, מנהל אומניות הבמה, אבי ברנס וצוות מחלקת האירועים. על החלק האומנותי ניצחו תזמורת הנוער העירונית בניצוחו של יפים יונייב וחבורת הזמר "רמנוער" בנגינה וליווי של שמוליק נויפלד.
 
חזרה
Facebook