רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2019 - כללי

הקשר המיוחד בין יאנוש קורצ'אק שלמה נדל וספריית בלפר ברמלה

אוסף ספרים מיוחד על יאנוש קורצ'אק ז"ל, נתרם השבוע לספריית בלפר, ע"י יוסי וראובן נדל, לזכר הוריהם, שלמה ופרידה נדל ז"ל. שלמה הצלם המיתולוגי בן העיר רמלה, שהיה תלמידו של קורצ'אק, שמר במשך שנים את האוסף הנדיר. ראש העיר מיכאל וידל: בשמי ובשם תושבי רמלה, אני מודה למשפחת נדל על התרומה המרגשת

בטקס מרגש ומיוחד שנערך השבוע בספרייה העירונית בלפר ברמלה, נחשף אוסף ספרים, כתבים וצילומים על יאנוש קורצ'אק, פרי תרומתם של יוסי וראובן נדל ומשפחתם, לזכר הוריהם, שלמה ופרידה נדל ז"ל.

הטקס המרגש נערך במעמד ראש עיריית רמלה מיכאל וידל, שגריר פולין בישראל מרק מגירובסקי יו"ר אגודת יאנוש קורצ'אק דליה טאבר,  מנכ"ל העירייה רונן עזריה, יוסי נאדל אחיו ראובן ובני משפחת נדל.

ראש העיר וידל, בירך על המיזם וציין: "זהו באמת רגע מרגש ומיוחד. מדובר באוסף ספרים נדיר, תרומת משפחת נדל - אוסף ספרים וכתבים של יאנוש קורצ'אק, שנתרמו לספריית "בלפר", לזכרם של שלמה ופרידה נדל ז"ל, הם עדות נוספת לגבורה ודרך חיים של אחד מהסמלים ההיסטוריים – היהודיים הגדולים של ימינו בתקופת השואה.   

שלמה נדל ז"ל היה תלמידו של המחנך שצעד עם תלמידיו אל מותם בטרבלינקה. שלמה הילד שרד את השואה, עלה לארץ ולימים הפך לצלם המיתולוגי של רמלה. צלם שהנציח כל פינה בעיר ואת כל אירועי השמחה. שלמה שמר את אוסף הספרים, הכתבים והצילומים שמונצחים כאן בדבקות, הערכה ואהבה למורשת ניצולי השואה, לזכר מחנכו קוראצ'ק ולמען הדורות הבאים. בשמי ובשם תושבי רמלה, אני מודה למשפחת נדל על התרומה המרגשת והמיוחדת שמנציחה מורשת של אדם אהוב ומיוחד, אוהב ומחנך הילדים יאנוש קורצ'אק, אוסף שישמש את תלמידי העיר ותושביה. תודה לכם. חג אביב שמח, חג פסח כשר וכל טוב".

שגריר פולין מגירובסקי, הפתיע את קהל המשתתפים ובירך בעברית וציין, כי כבוד גדול עבורו ועבור העם הפולני לקחת חלק בטקס שמנציח את מחנך הילדים יאנוש קורצ'אק, שאהב יותר מכל, ילדים. השגריר הודה בחום למשפחת נדל על תרומתם והנצחתם הוריהם ולעיריית רמלה והעומד בראשה מיכאל וידל, על המחווה וההזמנה.

יוסי נדל, שהתקשה להסתיר את התרגשותו העלה קווים לזכר אביו שלמה, ציין במיוחד את אהבתו לאדם ולעם ישראל. נדל הדגיש, כי אביו, שמר בקנאות על כל אותם ספרים שעתה מצאו בית חם בספרייה העירונית של רמלה. נדל הודה למנהלת הספרייה דניאלה לבקוביץ שהנחתה את הטקס ולכל השותפים על ההפקה. כן ברכה יו"ר אגודת יאנוש קורצ'אק דליה טאבר, שהעלתה קווים לדמותו של יאנוש קורצ'אק. על החלק האומנותי ניצחו אבי ברנס ונערי "רמנוער".
 
 
חזרה
Facebook