רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2019 - כללי

ברמלה משדרגים את מערך התיירות

ברמלה משדרגים את מערך התיירות
החלו המדידות לשדרוג האתר ההיסטורי "חאמם רדואן" ברמלה

העבודות בוצעו ע"י המועצה לשימור עתיקות, בשיתוף עיריית רמלה ומשרד התיירות. ראש העיר מיכאל וידל: אני מברך על תחילת המדידות ומאמין שניתן לפתח אתר זה כאתר תיירותי חדש ומוביל בעיר 

במסגרת פעילות העירייה לשדרוג אתריה ההיסטוריים של רמלה הנחה ראש עיריית רמלה מיכאל וידל, את המנגנון העירוני לפעול לחידוש ושדרוג אתר "חאמם רדואן", זאת בשיתוף פעולה עם המועצה לשימור עתיקות ומשרד התיירות.

יצוין, כי בשבוע שעבר החלו במדידות באתר ההיסטורי – "חמאם רדואן" ותיק תיעוד מקצועי יבוצע ע"י המועצה לשימור אתרים. ראש העיר מיכאל וידל, בירך על תחילת העבודות וציין, כי העירייה תגיש את הממצאים למשרד התיירות במטרה לפתח את המקום כאתר תיירות חדש.

וידל: "לרמלה היסטוריה עתיקה ומפוארת המלמדים על מעמדה החשוב בימי קדם. אתריה המרכזיים וההיסטוריים מהווים אבן שואבת לאלפי מטיילים, חוקרים והיסטוריונים לאורך הדורות. אני רואה חשיבות רבה במימוש הפוטנציאל וקידום מערך התיירות העירוני. כפי שהצהרתי בכוונתי להוביל בשיתוף פעולה עם משרד התיירות והמועצה לשימור אתרים, תכנית שתשדרג את אתריה ההיסטוריים של העיר. אני מברך על תחילת המדידות  ב"חאמם רדואן" ומאמין שניתן לפתח אתר זה כאתר תיירותי חדש ומוביל".

ראש העיר ציין, כי  במסגרת תוכניתו לשדרוג אתריה ההיסטוריים של רמלה, נמשכות בימים אלה ממש העבודות לשדרוג מוזיאון רמלה ומימוש התכנית לשדרוג בריכת הקשתות.

מנהל מוזיאון רמלה והתיירות רון פלד ציין,  כי "חאמאם רדואן" הנו בית מרחץ מהתקופה העות'מאנית, הממוקם במרכז העיר העתיקה של רמלה (רחוב דטרויט). החמאם נודע גם בשם חמאם אל-וזיר. החמאם המפואר שימש כבית מרחץ ציבורי. כיום חדר המבוא ובו אגן רחצה נראים לעין, אולם רוב חדרי החמאם מתחת למגרשי החניה של אולמי קליפסו.

האתר מגודר, אך ניתן להביט אל המבנה מבעד לפתחיו ולראות את האמבט המרכזי. אין חפירות במקום, מחשש לפגיעה ביסודות המבנה הסמוך. החמאם פעל עד שנת 1948.

בחמאם נהגו לרחוץ ולהיטהר, התרחצו והיטהרו והמקום שימש גם כמקום למפגשי חברה.
 
חזרה
Facebook