רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2019 - כללי

מבלרוס לרמלה באהבה

מבלרוס לרמלה באהבה

משלחת מעיריית רמלה השתתפה ביריד עלייה מיוחד שנערך בויטבסק שבבלרוס, בשיתוף משרד הקליטה והעלייה, אופק ישראלי והסוכנות היהודית. ראש עיריית רמלה מיכאל וידל: אני מאמין בהצלחתה של המשלחת, רמלה עיר קולטת עלייה שזכתה רק באחרונה באות רשות מעודדת עלייה

במסגרת מדיניות ראש עיריית רמלה מיכאל וידל, והנהלת העירייה לעידוד העלייה, השתתפה משלחת מרמלה ביריד עלייה מיוחד בויטבסק שבבלרוס. המשלחת מרמלה זומנה ליריד ע"י  משרד הקליטה והעלייה, אופק ישראלי והסוכנות היהודית והשתתפו בה כ-50 נציגים מישראל ומ-7 רשויות שונות. את רמלה ייצגו במשלחת גזברית העירייה רוזה עללאל, מנהל המחלקה לתכנון אסטרטגי, העלייה והקליטה אמיר וידר ורכזת העלייה יקטרינה ויסברוד.                                                                                                                  ראש העיר מיכאל וידל, בירך על יציאת המשלחת וציין, כי רק באחרונה זכתה רמלה באות רשות מעודדת עלייה במסגרת מיזם חדש של ההסתדרות הציונית והמרכז לשלטון מקומי - "רמלה חשפה עולם מלא של עשייה ציונית לעידוד עלייה בקרב יהדות התפוצות".

וידל: "רמלה עיר קולטת עלייה, בה חיים עולים חדשים שהגיעו והתיישבו ברמלה מ-93 מדינות שונות. העיר רמלה קולטת עולים חדשים באהבה. רמלה ערוכה לקליטת כל עולה חדש בשיתוף משרד הקליטה והעלייה, הסוכנות היהודית ושותפים נוספים. אני מאמין בהצלחתה של המשלחת ומקווה לראות בעיר עולים חדשים מבלרוס.

ראש העיר הוסיף, כי הוא רואה חשיבות רבה בעידוד העלייה וכי העולים החדשים המגיעים לרמלה זוכים לסל שירותים מגוון שכולל ליווי בצעדיהם הראשונים באמצעות רכזי קליטה דוברי השפה בתחומי התעסוקה, חינוך, רווחה, תרגום מסמכים, ליווי מול מוסדות ועוד.

במסגרת היריד השתתפו נציגי רמלה בפגישות רבות בהן חשפו את העיר רמלה, יתרונותיה בקליטת העולים החדשים, זכויות העולים ומקורות תעסוקה שהעיר וסביבתה מציעים לעולים החדשים. יצוין, כי נציגי המשלחת מרמלה זכו לשבחים על פועלם והצלחתם ליצור תשתית טובה לעליית עולים חדשים מבלרוס לרמלה.
 
חזרה
Facebook