רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2019 - כללי

נחנך רחוב מגן שלום ברמלה

נחנך רחוב מגן שלום ברמלה
הרחוב החדש נקרא על שם בית הכנסת המרכזי של הקהילה היהודית בקארצ'י שבפקיסטאן, שנהרס ב-1988. רוב בני יהדות קארצ'י הם צאצאים של הקהילה ההודית. ראש העיר מיכאל וידל, בירך וציין לשבח את תרומת הקהילה ההודית לקהילה ולבניית רמלה

בטקס מרגש שנערך השבוע נחנך ברמלה רחוב  מגן שלום, על שם בית הכנסת המרכזי של קהילה היהודית בקארצ'י, פקיסטאן שנהרס ב-1988. הטקס נערך במעמד ראש עיריית רמלה מיכאל וידל, סגניו אברהם אילוז ומאור אשש, חבר מועצת העיר לשעבר בני בנימין ונציגי הקהילה ההודית ברמלה.

 ראש העיר וידל, בירך את הקהילה ההודית וציין לשבח את תרומתה לקהילה ולבניית רמלה והוסיף, כי הוא שמח על החלטתו, להיענות לבקשת נציגי הקהילה ההודית להנציח את בית הכנסת העתיק ברחובות רמלה.

 מנחה הטקס הרב אליקים ויסנשטרן ציין, כי השם מגן שלום מחבר בין שתי משמעויות, האחד מגן מפני כל הצרים עלינו מבית ומחוץ ושלום כמובן , שלום בתוך עמינו ושלום בינינו לבין הקה"ב. יש לציין, כי בית הכנסת מגן שלום ברמלה נבנה לפני כ-36 שנה בהתאם לדגם בית הכנסת העתיק שנהרס בקארצ'י. רוב בני יהדות קראצ'י הם צאצאים לקהילה ההודית וזו הסיבה שבית הכנסת בעיר הפך לבית הכנסת של הקהילה ההודית.

יו"ר בית הכנסת פנחס טלקר, בירך והודה לראש העיר על החלטתו להיענות לבקשת הקהילה. טלקר הדגיש, כי זהו רגע מרגש לכל בני הקהילה ההודית. יש לציין, כי קהילת מגן שלום מונה כ-200 משפחות שהשתלבו בעשייה הברוכה ברמלה.
 
 
חזרה
Facebook