רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2019 - כללי

כתב אישום חמור כנגד צעיר שנאשם בהריגה והתעללות בכלבים

כתב אישום חמור כנגד צעיר
שנאשם בהריגה והתעללות בכלבים

תודות לפעילותם של עובדי השירות הווטרינרי בעיריית רמלה בניהולה של ד"ר רויטל אורבך וצוותה, חשפה המשטרה התעללות מזעזעת בכלבים. בעקבות החשיפה נעצר צעיר והוגש נגדו כתב אישום חמור בגין התעללות בבעלי חיים

פעילות ענפה של השירות הווטרינרי בעיריית רמלה בשיתוף המשטרה, נחשפה זהותו של צעיר שנאשם בהריגה והתעללות אכזרית בשלושה כלבים. מהמשטרה נמסר, כי החקירה חשפה תיעוד מזעזע של התעללות אכזרית ביותר בשלושה כלבים שמצאו את מותם באכזריות במכות מעדר. בעקבות תלונה למוקד 100 של המשטרה והתערבות השירות הווטרינרי העירוני, איתרה המשטרה את החשוד והגישה נגדו כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים.
במשטרת ישראל התקבל בשבוע שעבר דיווח על חשד להתעללות והמתה של כלבים בשכונת הרכבת ברמלה. כוח משטרה שהגיע למקום מצא שני פגרים של כלבים וכלב נוסף כשהוא גוסס כתוצאה מפציעה קשה. ממצב הכלבים עלה חשד כבד, כי הם נפלו קורבן להתעללות אכזרית, ונפתחה חקירה לגילוי החשוד במעשה.
מנהלת השירות הווטרינרי בעיריית רמלה ד"ר רויטל אורבך, ציינה כי מדובר במקרה מזעזע, חסר רחמים כלפי בעלי חיים וכלבים שמצאו את מותם בדרך אכזרית. למקום האירוע הוזעק מפקח וטרינרי עירוני שהעביר את הכלב הפצוע לקבלת טיפול רפואי, אך הכלב לא עמד בפציעה ומת אף הוא.
פעילות חקירתית של משטרת ישראל, הביאה לאיתורו ולמעצרו של חשוד במעורבות באירוע. החשוד הובא שלשום לדיון בעניינו בבימ"ש השלום בראשל"צ, בסיומו הוארך מעצרו בשלושה ימים והיום עם סיום החקירה והשלמת גיבוש התשתית הראייתית, הוגש  נגדו כתב אישום. על פי כתב האישום, הנאשם התאכזר והתעלל בשלושת הכלבים בחצר ביתו, בכך שהיכה אותם באמצעות מעדר מספר רב של פעמים בראשם, בצווארם וריסק את גולגולתם. בנוסף, על פי האישום, גרם הנאשם לשלושת הכלבים פציעות וחבלות פנימיות, עמוקות ורחבות ולדימום פנימי רב.
עוד עולה מכתב האישום, כי הנאשם הותיר זירת עבירה "מדממת" בתוך החצר בו ביצע את מעשיו האכזריים, ושובל דם לאורך כל המסלול בו גרר את הכלבים עד שהשליכם בתעלה בצד הדרך. 
כאמור, התביעה המשטרתית ב"מדור להגנת הסביבה*, הגישה היום כתב אישום בעניינו ובקשה למעצרו עד לתום ההליכים בגין התאכזרות והתעללות בבעל חיים והיזק והמתת בעל חיים. בשירות הווטרינרי בעיריית רמלה ובמשטרת ישראל רואים בחומרה את עבירות ההתאכזרות וההתעללות בבעלי חיים חסרי ישע.

חזרה
Facebook