רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2018 - חינוך

חגיגה דמוקרטית בתיכון אורט השש שנתי ע"ש ביסטריצקי ברמלה

חגיגה דמוקרטית בתיכון אורט
השש שנתי ע"ש ביסטריצקי ברמלה

רמלה היא הראשונה בארץ שמקיימת את מיזם "הבוחרים החדשים", פרי יוזמת אתר mako ערוץ 2. ראש העיר מיכאל וידל: אני גאה על המיזם הדמוקרטי וקורא לכל הצעירים והבוחרים החדשים לממש את בחירתם, להצביע ולהשפיע

רמלה היא הראשונה בארץ שמקיימת את מיזם "הבוחרים החדשים" , פרי יוזמת אתר mako ערוץ 2 בשיתוף בית הספר השש שנתי ע"ש ביסטריצקי בעיר, ואגף החינוך והנוער בעיריית רמלה.

תלמידי בית הספר התיכון השש שנתי ע"ש ביסטריצקי  לקחו השבוע חלק פעיל במיזם מאקו "הבוחרים החדשים" שיפעל בכ-20 בתי ספר שונים ברחבי המדינה. במסגרת המיזם שכל כולו חגיגה דמוקרטית, נערך בבית הספר הפניניג בחירות של ממש, במסגרתו הציגו פעילי המפלגות השונות את מצע מפלגתם וערכו שיחות שכנוע עם התלמידים.

במסגרת זו נערך פאנל בחירות מיוחד בהשתתפות נציגי המפלגות שהציגו את עמדותיהם בנושאים מדיניים, חברתיים וכלכליים, בהם: ח"כ אילן גילאון, ממר"צ, ארז צדוק נציג הבית היהודי, ח"כ שולי מועלם, הימין החדש, ח"כ עודד פורר, ישראל ביתנו, מירב כהן נציגת חוסן לישראל, ח"כ אמיר אוחנה הליכוד, ח"כ פנינה תמנו שטה, יש עתיד, נציג העבודה ערן חרמוני, ח"כ יואל חסון, התנועה, חגי רזניק גשר וח"כ רועי פולקמן מכולנו.

את הפאנל המרתק הנחה שבי זרעיה שהזמין את ראש עיריית רמלה מיכאל וידל, לברך על המיזם. וידל: "אני גאה על המיזם הדמוקרטי של דיאלוג פתוח בין כלל המפלגות והסיעות על כלל חברי הכנסת שלקחו חלק בהפנניג המיוחד וקורא לכל הצעירים והבוחרים החדשים לממש את בחירתם, להצביע ולהשפיע בבחירות הארציות שיתקיימו ב-9 לאפריל. אני מברך את היוזמים על הפרויקט ואת הנהלת בית הספר ותלמידיו וכלל המעורבים על ההפקה הדמוקרטית. תבורכו". ראש העיר וידל אתגר את חברי הכנסת ונציגי המפלגות כשהציג בפניהם אתגר לומר מילה טובה האחד, האחת על השני/ה. במסגרת הפאנל הציגו תלמידי ביסטריצקי שאלות מייצגות לחברי הכנסת שהשיבו באריכות.

בסיום המיזם נערכו בבית הספר בחירות , להלן התוצאות: ליכוד 53%, יש עתיד 19% ישראל ביתנו 9%,  הימין החדש 7%, כולנו 3%, הבית היהודי 3% העבודה 2%, מרץ 1%, התנועה 1%,חוסן לישראל 1% , פסולים 1%. פרטים מלאים באתר מאקו "הבוחרים החדשים". נכחו באירוע סגני רה"ע מאור אשש ואברהם אילוז, חברי מועצה, מנהל התיכון שלומי גולנזר, מנהלת אגף החינוך והנוער אלונה קליימן ומאות מתלמידי התיכון.
 
חזרה
Facebook