רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2018 - חינוך

תלמידי בן גוריון ברמלה, לומדים את השפה העברית עם אליעזר בן יהודה

תלמידי בן גוריון ברמלה, לומדים
את השפה העברית עם אליעזר בן יהודה

יום כ"א בטבת, יום הולדתו של אליעזר בן יהודה, הוכרז כ'יום הלשון העברית'. יום זה תופס מקום מיוחד במורשת  היהודית  ותפקיד מרכזי בתודעה הלאומית של עם ישראל. כמידי שנה בית הספר בן גוריון נוהג לציין את פועלו של אליעזר בן יהודה, מחייה השפה העברית בלמידה, משחק ויצירה. העיסוק בשפה העברית אינו חד פעמי. הצוות החינוכי מזמן למידה משמעותית בהעמקה ובהעשרת השפה העברית באופן קבוע ומתמשך במהלך כל השנה, ובכל שנה ושנה.

מנהלת בית ספר  בן גוריון בירנית זרבי יצחק: "התלמידים נהנו מאוד מהיום המיוחד, הפורה והמעשיר. תודה לרכזת שפה ולכל הצוות ששיתף פעולה ותרם להצלחת יום זה ולהנאתם של התלמידים והמורים כאחד".

לדבריה, נחשפים התלמידים מידי שבוע לפתגם חדש, משמעותו והשימוש בו בחיי היומיום. ההיכרות של התלמידים עם ה"חלופון" של האקדמיה ללשון העברית בכתות הגבוהות מניבה סקרנות ולמידה של מילים בלועזית ובעברית כגון: דיסק און קי- החסן נייד, שיפוצניק- תיקונאי, פורטפוליו- תלקיט. אוצר המלים  הנרכש משמש את התלמידים כחלק מהשפה העברית.

רכזת שפה, רויטל ולד-כהן, ונציגים מכתות ו' תכננו במשותף  פעילויות חווייתיות שונות ו"למידת עמיתים" ,שימוש במצגות  ששלבו  את קורות חייו של אליעזר בן יהודה, פועלו להחייאת השפה העברית והפעלות נלוות. התלמידים נפגשו בצוותים ויצרו משחקים כגון: בינגו- מילים בלועזית  והתרגום שלהן בעברית, תשבצים  ועוד..

ולד-כהן: "יום השפה העברית" היווה אירוע של למידה משמעותית ועשייה בית ספרית אליה התגייסו צוות המורים ותלמידי בית הספר".
 
חזרה
Facebook