רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2018 - חינוך

תלמידי הרב תחומי עמל רמלה עושים כבוד לשפה העברית

תלמידי הרב תחומי עמל רמלה
עושים כבוד לשפה העברית

מתוך כבוד לשפה העברית קיימו התלמידים מחקר על השימוש בעברית על גבי שילוט מסחרי. התלמידים גילו שעל גבי בתי עסק רבים, מתנוסס שילוט לועזי בלבד ויזמו הצעה לרה"ע רמלה מיכאל וידל, לחוקק חוק עזר עירוני לשילוט בשפה העברית

 עם תופעת הגלובליזציה והשינויים החברתיים הולכת ומתעצמת חדירת השפה האנגלית לתחומי חיים שונים, ובהם האקדמיה, המוזיקה ואף שילוט בתי העסק בישראל.
תופעה זו מעמידה את השפה העברית במקום נחות ביחס לשפת העולם השלטת, האנגלית.
מתוך כבוד לשפת הקודש, הבנת חשיבותה כיסוד תרבותי מאחד, מתוך רצון לשמרה בקרב דובריה, יצאו תלמידי כיתה י׳4 מבית הספר ״הרב תחומי אלון״ רמלה,  לחקור את השילוט במרכזים המסחריים בעיר.

תוצאות המחקר העידו, כי קיימים בתי עסק רבים בהם מתנוסס שילוט לועזי בלבד וללא ציון שם עברי כלל. הדבר עורר בהם את הצורך להגן על השפה העברית , ולשם כך פנו לכבוד ראש העיר, מר מיכאל וידל, והגישו לו מכתב רשמי בשם תלמידי הכיתה, ובו בקשה לחוקק חוק עזר עירוני לשילוט בתי העסק בעיר רמלה בשפה העברית.
את פניהם קיבל ראש העיר ברוב כבוד הוקסם מיוזמתם להוביל שינוי משמעותי כל כך. ראש העיר מיכאל וידל: "אני מברך את התלמידים על היוזמה המעניינת שתבחן ע"י העירייה".

יש לציין, כי התלמידים התנסו בלמידה אינטרדיסציפלינרית המשלבת את מקצוע הלשון העברית עם מקצוע האזרחות בהובלת מורי המקצוע, רינת מימוני ושלומי אוחנה, וקיבלו שיעור משמעותי לחיים.
אוחנה: "כך מחנכים דור איכותי, פעיל ויוזם התורם לחברה ומביא לתמורות מבורכות.

אנו מודים לראש עיריית רמלה, מר מיכאל וידל ומי מטעמו, המסייעים לתלמידינו לממש את השינוי , ומקווים לדור בעיר שכולה כבוד לעברית".
 

חזרה
Facebook