רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2018 - חינוך

ברמלה משקיעים יותר בחינוך

ברמלה משקיעים יותר בחינוך
תלמידי מרכז המחוננים חלו"ם ברמלה והרובוט המחונן של "סימנס"

תלמידי נבחרת הרובוטיקה של מרכז חלו"ם רמלה זכו להתארח במטה חברת "סימנס", העוסק במחקר ופיתוח בתחום הרובוטיקה. רה"ע מיכאל וידל: בשנה"ל התש"פ תעבור פעילות מרכז חלו"ם לביה"ס למחוננים ומצטייני משרד החינוך (ביה"ס אחווה), זאת במסגרת התכנית העירונית "מזנקים קדימה בחינוך"

תלמידי נבחרת הרובוטיקה של רמלה - מרכז חלו"ם זכו להתארח במטה חברת "סימנס", העוסק במחקר ופיתוח בתחום הרובוטיקה. המפגש עם מהנדסי רובוטיקה, מתכנתי מחשבים, פיזיקאים ומהנדסי חשמל ואלקטרוניקה, אשר חשפו את התלמידים לדרכי העבודה ולתהליכי מחקר ופיתוח, היה מרתק.

ראש עיריית רמלה מיכאל וידל, ברך על הפעילות החינוכית במרכז חלו"ם והדגיש, כי בשנת הלימודים התש"פ תעבור פעילות מרכז חלו"ם לבית הספר למחוננים ומצטייני משרד החינוך  (ביה"ס אחווה), זאת במסגרת התכנית העירונית "מזנקים קדימה בחינוך". וידל: "המרכז למחוננים ומצטיינים גדל בשנים האחרונות בכ-400%. המרכז מונה כ- 310 תלמידים, אשר אותרו ע"י משרד החינוך כמחוננים ומצטיינים. אני רואה חשיבות רבה בקידום המצוינות בעיר ובמתן מענה איכותי וראוי לאוכלוסיית המצטיינים. אני מאמין, כי שדרוג בית הספר יצעיד את תלמידי חלו"ם להישגים והצלחות".

מנהלת  מרכז מחוננים ומצטיינים חלו"ם אבישג עידן, ציינה, כי בחברת 'סימנס' מפתחים תוכנות עבור רובוטים בתעשיית הרכב העולמית, בתחום התעופה, והצוללות. לדבריה קיבלו התלמידים הצצה אל השלבים השונים המרכיבים את תהליך הפיתוח של מוצר חדש. החל באיתור הצורך, דרך פיתוח אב טיפוס, שימוש בטכנולוגיות תלת מימד ולייזר, יצירת סביבת עבודה וירטואלית ועד ליישום במפעל.

עידן: "במהלך הביקור נחשפו התלמידים לסביבות עבודה מתקדמות, המהוות מרחב אידיאלי לתהליכי מחקר ופיתוח בתחום ההיי- טק. התלמידים התנסו באתגרים הנדסיים וצפו בפעולתו של רובוט חדשני- קובוט, שייחודו ביכולת לעבוד יחד עם בני אדם, ולהשלים משימות הדורשות שיתוף פעולה בין אדם ומכונה". במרכז חלו"ם מאמינים, כי החשיפה בגילאים הצעירים למודלים של מצוינות, תורמת לפיתוח שאיפות עתיד בקרב תלמידים.
 
חזרה
Facebook