רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2018 - חינוך

טקס קבלת ספר תורה בבי''ס בן גוריון ברמלה

טקס קבלת ספר תורה בבי''ס בן גוריון ברמלה

מסיבת התורה לתלמידי כיתות ב', כחלק מהמסורת הבית ספרית, מהווה חוויה מרתקת במיוחד.  התלמידים והמחנכות  היו נרגשים ביותר לקראת הביקור בבית הכנסת "יד הרמה" בשכונת בן גוריון, שם קיבלו הסבר על מלאכתו  של הסופר סת"ם וראו מקרוב ספרי תורה מהודרים ומעוצבים בסגנונות שונים וכן את ארון הקודש בו מאוחסנים ספרי התורה.

סופר הסת"ם הסביר איך כותבים את התורה, תוך הדגמה של כתיבת האותיות והסבר על הקולמוס על הדיו המיוחדת ועל הקלף העשוי מעור של פרה. התלמידים היו מרותקים, גילו עניין רב ושאלו שאלות.

מחנכות הכתות: שוש, נלי, מעיין ונעמי בליווי המורה למוסיקה, גלינה -שרה אויכרמן הכינו תוכנית מלווה בקטעי קריאה ושירה בנושא.   "זו חוויה ערכית ומרגשת לתלמידים רכים לבקר במקום שכולו אווירת קדושה וייראה עם ספרי התורה", ציינו המחנכות.

מ"מ המנהלת, חגית מלכה, ברכה ואיחלה לתלמידים הצלחה בלימוד ספר בראשית. "הנה אתם עומדים היום בפעם הראשונה בחייכם בפני קבלת ספר התורה הראשון – חומש בראשית. במעמד הר סיני היו המוני אנשים, מבוגרים, זקנים, נשים, וטף. בשבילם המעמד היה וודאי עצום ומרגש, והיום תוכלו אולי להרגיש ולהבין ולו במעט עד כמה חשוב היה מעמד זה ועד כמה ההתרגשות הייתה גדולה. אנו מקווים  שספר זה יפתח בפניכם צוהר אל עולם נפלא ומרתק מהעבר המפואר של עמנו – עם ישראל. מי יתן ותלמדו רבות מספר זה ומסיפוריו הרבים ויהווה לכם הנאה וחוויה, ידע ועניין. אנו מאחלים לכולכם שתורה זו תאיר את דרככם בעתיד. אתם מקור גאווה והתרגשות רבה לכולנו היום

ההורים ציינו בהתרגשות, כי הטקס היה מרגש, השירים שבחרתם נגעו בכולנו וריגשו מאד. האווירה הייתה חגיגית, שמחה ומלאת תוכן ערכי. 
 
 
חזרה
Facebook