רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2018 - חינוך

טקס רבין בבי''ס ''בן גוריון'' נערך בזיקה לאמירה:

טקס רבין בבי''ס ''בן גוריון'' נערך בזיקה לאמירה: 
''לקיים את אשר ראוי לקיים, לשנות את אשר דרוש שינוי''

23 שנים חלפו מאז נרצח ראש הממשלה ושר הביטחון, יצחק רבין ז"ל. רצח רבין היה רצח של מנהיג, רגע היסטורי בלתי נשכח שגרם לשבר לאומי. רצח שנותר ככתם על הדמוקרטיה הישראלית ותמרור אזהרה לסכנות האורבות לחברה כאשר מחלוקת בציבור מסתיימת בשלוש יריות הגודעות את חייו של ראש הממשלה.

23 שנים לרצח צוינו בבית הספר "בן גוריון" בטקס מרגש במהלכו קראו תלמידי ה'2 של המחנכת מיכל עובדיה קטעי קריאה המתארים את עברו, מורשתו  ותפיסת עולמו של רבין.

 המחנכות הקדישו את השיעורים להכרת דמותו ופועלו ולנושאים בעקבות הרצח, כגון: חשיבות הדמוקרטיה בישראל, סכנת האלימות לחברה ולמדינה ועוד.  איזו מדינה היה רוצה רבין?    בנאומו האחרון הדגיש רבין:

"אין לי נכסים, יש לי רק חלומות להוריש לדורות הבאים: עולם טוב יותר, מפויס יותר, עולם שנעים לחיות בו, אין זה הרבה מידי”.

רבין האמין בערכים של סבלנות, דאגה לזולת וסובלנות כלפי האחר.  אמירותיו וציטוטים מנאומיו שימשו את המורות לדיונים ולשיח מכבד, משפיע ומעצב.   מ"מ מנהלת בית הספר, חגית מלכה: "יום  הזיכרון הוא הזדמנות חינוכית לחבר את התלמידים לזיכרון ולקשור אותם למציאות של ימינו. אחד הלקחים מרצח יצחק רבין הוא הצורך באיפוק, בריסון עצמי ובשמירה על תרבות שיח. כחברה דמוקרטית יש הכרה בחשיבותו של חופש הביטוי כזכות יסוד, הזכות לשמוע ולהשמיע באופן חופשי ומאידך יש צורך בבחירה זהירה של המסרים ובלקיחת אחריות על המילים כמו גם על המעשים.

בשנה זו שבה חגגנו 70 שנים להקמת מדינת ישראל ואנו נושאים עינינו לעבר שבעים השנים הבאות,  בחר משרד החינוך לעסוק בעמדות ובתפישות השונות ביחס לדמותה ולאופייה של מדינת ישראל והחברה הישראלית באמצעות העיסוק במשפט הלקוח מנאומו של יצחק רבין: "לקיים את אשר ראוי לקיים, לשנות את אשר דרוש שינוי".

חובתנו  לחפש אחרי המאחד בין המגזרים – אלו הם הדברים  שיעמדו לנגד עינינו בתהליך החינוכי.

תודה לכל העושים במלאכה למחנכת הכתה ולמורה למוסיקה, גלינה אויכרמן ולתלמידים!”
 
 
חזרה
Facebook