רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2018 - חינוך

1390 תלמידי כיתה א' ברמלה התקבלו בברכת שלום כיתה א'

1390 תלמידי כיתה א' ברמלה
התקבלו בברכת שלום כיתה א'

נפתחה בהצלחה ברמלה שנת הלימודים תשע"ט. את הממשלה ייצג בפתיחת שנת הלימודים שר המודיעין, התחבורה והבטיחות בדרכים ישראל כ"ץ, ששיבח את ההחלטה לפתוח בעיר בית ספר מיוחד לבעלי צרכים מיוחדים ובית ספר ממלכתי דתי ראשון בשכונת האמנים

שנת הלימודים תשע"ט נפתחה ברמלה בהצלחה. 1390תלמידי כיתה א' התקבלו בבתי הספר בעיר בברכת שלום כיתה א'. כ -18,487 תלמידים ב-42 בתי ספר וב-158 גני ילדים פקדו בשמחה את בתי הספר וגני הילדים שהוכנו לפתיחת שנה"ל במהלך החודשיים האחרונים.

את פתיחת יום הלימודים הראשון של תלמידי וילדי רמלה, כיבד מטעם ממשלת ישראל שר המודיעין, שר התחבורה והבטיחות בדרכים ח"כ ישראל כ"ץ.  את השר קיבלו ראש העיר וסגניו במפגש מרגש שנערך בבית הספר המיוחד  "מגשימים" שהוקם השנה לתלמידים בעלי צרכים מיוחדים על הרצף האוטיסטי.

שר התחבורה כ"ץ התכבד בקביעת המזוזה בבית הספר מגשימים ושיבח את הנהלת העיר על ההחלטה להקמת בית ספר מיוחד לתלמידים בעלי צרכים מיוחדים בשכונת נאות מנחם בגין והדגיש, כי לכל תלמיד ותלמיד יש זכות בסיסית לחיות חיים נורמליים בסביבה הטבעית, לממש את הפוטנציאל הגלום בו ולהשתלב במרקם החברתי, התרבותי והתעסוקתי.

כן ביקרו השר ופמלייתו בבית הספר הממלכתי דתי החדש בשכונת האמנים, בבית הספר היסודי האמנים ובבית הספר שרת בהם זכה לקבלת פנים חגיגית, בשיר ובריקוד של התלמידים. השר איחל לתלמידי רמלה, שנת לימודים פורייה מלאה באתגרים, הישגים והנאה.

מנכ"ל העירייה רונן עזריה, הדגיש, כי לרמלה מערכת חינוך איכותית, המעניקה לתלמידיה סביבת לימוד מאתגרת ומוצלחת הנותנת לכל תלמיד ותלמידה כלים איכותיים להצלחה בלימודים בשורה ארוכה של תוכניות תגבור והעשרה.  בעירייה מאמינים, כי מערכת חינוך איכותית היא הכלי העיקרי להגשמת היעד של הובלת בוגריה להיות אנשים טובים יותר, ערכיים, הרואים עצמם חלק מקהילה ומרגישים מחויבות לתרום לה.

מנהלת אגף החינוך והנוער אלונה קליימן ציינה, כי שנה"ל תשע"ט נפתחה בהצלחה תודות להיערכות מקצועית וקפדנית שנערכה בחודשיים האחרונים בשורה ארוכה של פעולות שכללו בין היתר שיפוצי קיץ נרחבים בכל מוסדות החינוך בעיר בעלות של כ-4 מיליון שקלים.

קליימן הדגישה, כי שנת הלימודים תשע"ט נפתחה בסימן התכנית האסטרטגית לחינוך שתתמקד בקידום הישגי התלמידים ברמלה, בחיזוק מקצועות הליבה המתמטיקה, האנגלית והעברית, בהעצמה ושכלול הידע של המורים, בהגדלת המשתתפים בתנועות הנוער, בהעלאת מספר התלמידים הזכאים לבגרות, בחינוך לערכים, במיצוי יכולתו של הפרט, במניעת נשירה והקניית מיומנויות למידה ועוד.

עוד הוסיפה קליימן, כי ההכנות לפתיחת שנה"ל תשע"ט הושלמו ברובם המוחלט וכי  לצד מימוש יעדי התכנית האסטרטגית לה שותפים מלאים נציגי משרד החינוך בניהולה של מנהלת מחוז המרכז במשרד החינוך הגב' עמליה חיימוביץ, יושם דגש לחדשנות, חתירה למצוינות והשגיות בכל התחומים, לרבות בספורט, באומנות, בתרומה לקהילה וכמובן במקצעות הליבה, עידוד היזמות בקרב מנהלים וצוותי הוראה, עידוד התלמידים לפתח יוזמות העלאת תחושת השייכות, המסוגלות והרצון להצליח.                                                

קליימן: "אני מאחלת לתלמידי וילדי הגנים שנה עתירת טוב, שנה בה נוסיף ונצעיד את תלמידינו להיות בוגרים איכותיים בעלי יכולות לימודיות וערכיות הנדרשות בעת זו".
 
 
 
חזרה
Facebook