רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2018 - חינוך

19,224 תלמידים ב- 43 בתיה"ס ו- 159 גנ"י יפתחו את שנת הלימודים תשע"ט ברמלה

רמלה: יחד מובילים חינוך, יחד מגיעים להישגים

19,224 תלמידים ב- 43 בתיה"ס ו- 159 גנ"י יפתחו את שנת הלימודים תשע"ט ברמלה

שנת הלימודים תשע"ט תיפתח בסימן התכנית האסטרטגית שתתמקד בקידום הישגי התלמידים ברמלה, בחיזוק מקצועות הליבה המתמטיקה, האנגלית והעברית, בהעצמה ושכלול הידע של המורים, בהגדלת המשתתפים בתנועות הנוער, בהעלאת מספר התלמידים הזכאים לבגרות, בחינוך לערכים, במיצוי יכולתו של הפרט, במניעת נשירה והקניית מיומנויות למידה

19,224תלמידים ב-43 בתי ספר וב-159 גני ילדים ותקציב חינוך של כ- 170 מיליוני שקלים (כשליש מתקציב העירייה),  יפתחו על פי התכנית את שנת הלימודים תשע"ט ברמלה. בחודשים האחרונים עמלו אורגני העירייה, אגף החינוך והנוער על השלמת ההכנות לפתיחתה המוצלחת של שנת הלימודים תשע"ט שתפתח ביום ראשון הקרוב.

שנת הלימודים תשע"ט תיפתח  השנה בסימן התכנית האסטרטגית שתתמקד בקידום הישגי התלמידים ברמלה, בחיזוק מקצועות הליבה המתמטיקה, האנגלית והעברית, בהעצמה ושכלול הידע של המורים, בהגדלת המשתתפים בתנועות הנוער, בהעלאת מספר התלמידים הזכאים לבגרות, בחינוך לערכים, במיצוי יכולתו של הפרט, במניעת נשירה והקניית מיומנויות למידה ועוד.

יצוין, כי בתחילת השבוע קיימה העירייה שני כנסים מיוחדים באשכול הפיס והיכל התרבות למנהלי בתי ספר, גננות וסייעות בהם השתתפו ראש העיר, מנכ"ל העירייה מנהלת אגף החינוך והנוער וצוותה, מפקחים ונציגי משרד החינוך, יו"ר ועד העובדים ועוד.

יצוין, כי ההכנות לפתיחת שנה"ל תשע"ט הושלמו ברובן המוחלט וכי  לצד מימוש יעדי התכנית האסטרטגית לה שותפים מלאים נציגי משרד החינוך בניהולה של מנהלת מחוז המרכז במשרד החינוך הגב' עמליה חיימוביץ, יושם דגש לחדשנות, חתירה למצוינות והשגיות בכל התחומים, לרבות בספורט, באומנות, בתרומה לקהילה וכמובן במקצועות הליבה, עידוד היזמות בקרב מנהלים וצוותי הוראה, עידוד התלמידים לפתח יוזמות העלאת תחושת השייכות, המסוגלות והרצון להצליח.                                                

בהנהלת העירייה ציינו, כי  קידומה של מערכת החינוך העירונית הוצבה בראש סולם העדיפויות וכי בבסיס התכנית האסטרטגית קיימת למעשה האמונה שעל צוותי ההוראה, המנהלים, המורים, הגננות והסייעות, להעניק לכל ילד וילדה, לכל תלמיד ותלמידה את ההזדמנות להרגיש שייך, אהוב ומקובל.

בעירייה הדגישו, כי  לרמלה מערכת חינוך איכותית, המעניקה לתלמידיה סביבת לימוד מאתגרת ומוצלחת הנותנת לכל תלמיד ותלמידה כלים איכותיים להצלחה בלימודים בשורה ארוכה של תוכניות תגבור והעשרה.  בעירייה מאמינים, כי מערכת חינוך איכותית היא הכלי העיקרי להגשמת היעד של הובלת בוגריה להיות אנשים טובים יותר, ערכיים, הרואים עצמם חלק מקהילה ומרגישים מחויבות לתרום לה.

מנהלת אגף החינוך והנוער בעיריית רמלה אלונה קליימן ציינה, כי תפקידו של מנהל בית הספר הוא החשוב והקשה ביותר בכל השדרה החינוכית, "פני המורים כפני המנהל ופני התלמידים כפני הצוות החינוכי כולו. אתם וצוותי ההוראה בעלי השפעה כבירה על עיצוב דמותו של התלמיד".

קליימן הוסיפה, כי שנת הלימודים תשע"ח הסתיימה בקול תרועה עם עלייה מרשימה באחוזי הזכאות לבגרות 69.3% מתלמידי העיר (לא כולל החינוך המיוחד) היו זכאים לתעודת בגרות! וכי לצד מימוש התכנית האסטרטגית גם המרכז למחוננים ומצטיינים בעיר הולך ומתעצם ובשלוש השנים האחרונות גדל ב-400% במספר התלמידים אשר אותרו כמחוננים ומצטייני משרד החינוך.

קליימן: "אני מאחלת לכולנו שנה טובה איכותית, שנה עתירת טוב, שנה בה נוסיף ונצעיד את תלמידינו להיות בוגרים איכותיים בעלי יכולות לימודיות וערכיות הנדרשות בעת זו".

בעירייה הדגישו, כי המערכת העירונית רואה חשיבות רבה בקידום החינוך הבלתי פורמאלי, במעטפת החינוכית, אשר אינה מסתיימת עם תום הלימודים, אלא מקבלת מענים בתנועות נוער, בחוגים, העשרה ועוד.         

יש לציין, כי במהלך הקיץ הושקעו כ- 4 מלש"ח בשיפוצי קיץ נרחבים במוסדות החינוך הכוללים, טיפוח סביבת לימוד בטוחה ויישום פרויקטים חינוכיים, שדרוג בתי ספר, גני ילדים, בניית כיתות לימוד, כיתות אקוסטיות, התקנת הצללות ומשטחי דשא בגנ"י,  מתקני משחק חדשים, ארגזי חול חדשים, תיקון ליקויי בטיחות, צביעה, ניקיון הדברה והתאמה מחודשת של 5 גני ילדים לחינוך המיוחד ועוד.       
 
חזרה
Facebook