רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2018 - חינוך

הצלחה למערכת החינוך ברמלה. לראשונה חצתה רמלה את הממוצע הארצי באחוז הזכאים לבגרות עם 69.3%

כך עולה מנתוני משרד החינוך ביחס לתלמידים הגרים ברשות. המדובר בעלייה דרמטית ובהישג חינוכי המציג עלייה של 7.7% לעומת תשע"ו (61.6%) ללא החינוך המיוחד. בנוסף להישג זה צועדת קדימה רמלה גם במצוינות בחינוך. עלייה נרשמה גם בתעודות בגרות הכוללות מתמטיקה 5 יח' וזכאות לבגרות מצטיינת
 
לראשונה חצתה רמלה את הממוצע הארצי באחוז הזכאים לבגרות. מנתוני התמונה החינוכית תשע"ז, שפרסם משרד החינוך עולה, כי 69.3%, מתלמידי רמלה הגרים בעיר  ללא החינוך המיוחד זכאים לתעודת בגרות!  יש להדגיש, כי הממוצע הארצי לתלמידים הגרים ברשות עומד על 68.2%.

המדובר בעלייה דרמטית ובהישג חינוכי המציג עלייה של 7.7%  בזכאות לבגרות בקרב תלמידים הגרים ברשות (ללא החינוך המיוחד) לעומת תשע"ו (61.6%). בנוסף להישג זה רמלה צועדת קדימה גם במצוינות בחינוך. עלייה נרשמה גם בתעודות בגרות, הכוללות מתמטיקה 5 יח' וזכאות לבגרות מצטיינת. מהנתונים עולה, כי אם כוללים גם את תלמידי החינוך המיוחד הגרים ברשות, אחוז הזכאים לבגרות מרשים אף הוא ועומד על 64.9%.

יש להדגיש, כי נתוני הזכאות העירוניים נמצאים כולם בעלייה. בתשע"ז: זכאים לבגרות בקרב התלמידים הלומדים ברשות ללא החינוך המיוחד בתשע"ז עומד על 67.6% לעומת 63.9% בתשע"ו עלייה של 3.7%. זכאים לבגרות בקרב התלמידים הגרים ברשות כולל החינוך המיוחד 64.9% לעומת 57.6% בתשע"ו, עלייה של 7.3%. זכאים לבגרות בקרב הלומדים ברמלה כולל החינוך המיוחד עומד על 59.3% לעומת 55.4% בתשע"ו, עלייה של 3.9%.

בעיריית רמלה ובאגף החינוך והנוער, ברכו של ההישגים המעידים יותר מכל על הצבת החינוך במקום הראשון של העשייה העירונית. פרויקטים רבים מושקעים במסגרות החינוך בעיר המעניקים מענה מקצועי וערכי הבא לידי ביטוי באופן דיפרנציאלי עם דגש  מרכזי שלא מוותרים לאף אחד ועל אף אחד!

מנהלת אגף החינוך והנוער אלונה קליימן ציינה, כי נתוני הזכאות לבגרות הם הכרה ועדות נוספת לקידום מצוינות במערכת החינוך העירונית. קליימן: "העיר מקדמת ומייצרת מעטפת חינוכית ערכית, המצעידה את תלמידי העיר להישגים גבוהים. זוהי בשורה לעיר ותלמידיה. אני מודה להנהלת העיר על התמיכה, לצוות אגף החינוך והנוער, למנהלי בתי הספר, למפקחים, למורים, לוועד ההורים העירוני ובעיקר לתלמידי העיר שמאמינים, משקיעים ומגיעים להישגים יפים".

יש לציין, כי נתונים אלו מהווים המשך ישיר לשנה מדהימה משופעת בהישגים של תלמידי העיר ובהם בין היתר: זכייתה של רמלה באות נשיא המדינה "לתקווה ישראלית בחינוך" המעודדת חיים משותפים במערכת החינוך, אות בה זכו גם תלמידי בית הספר המקיף הערבי, פרס החינוך המחוזי לחטיבת הביניים עידנים, תעודת הצטיינות שהוענקה לתלמידי אורט לילינטל בתחרות הסייבר הארצית 2018  על גילוי ידע רב ויצירתיות. שתי תעודות הצטיינות של הנשיא למורה ותלמידה מבית ספר בן צבי, כיתת מצוינות עירונית בפיזיקה ועוד.  כל אלו הם חלק  מהישגים מרשימים שהביאו כבוד רב למערכת החינוך העירונית.
 
חזרה
Facebook