רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2018 - חינוך

יום עיון בנושא התפתחות פגים

יום עיון בנושא  התפתחות פגים 
רצף מינקות ועד בית ספר ביוזמת המרכז לגיל הרך ברמלה

לאור המגמה העולמית והלאומית של עלייה במספר הילדים הנולדים פגים, המרכז לגיל הרך ע"ש אהרון בר ברמלה, בניהולה של אסתי קילברג,  ארגן יום עיון לאנשי מקצוע מהעיר ומחוצה לה, אשר עסק בהתפתחות הייחודית של הפג מהינקות ועד לגילאי בית הספר.  

ביום העיון השתתפו שני מרצים המובילים בתחומם ומומחים בנושא פגות.   ד"ר חיים בסן, מנהל המכון להתפתחות הילד ומערך נוירולוגית ילדים  במרכז הרפואי שמיר אסף הרופא, סקר במסגרת הרצאתו "דרכון הפג" את ההתפתחות הנוירולוגית של פגים, הגדרת הפגות, היקף התופעה, נסיבות, ההשלכות והפרוגנוזה של הפג כולל מדדים המנבאים את התפתחותו.

שירי קרטין, פיזיותרפיסטית נוירו-התפתחותית, בעלת תואר שני בריפוי בעיסוק, חברת ועד מנהל בעמותת לה"ב למען הפגים בישראל, סקרה במסגרת הרצאתה את "התפתחות הפגים בינקות ובגילאי גן ובית הספר", וציינה את הקשיים ההתפתחותיים השכיחים אצל פגים בשנת חייהם הראשונה, והשפעתם על ההתפתחות העתידית, על קשיי ההתפתחות השכיחים של ילדים שנולדו פגים בגילאי גן ובית ספר במסגרות החינוך הרגילות, על עבודת צוות רב-תחומי ועל חשיבות האיתור המוקדם של הקשיים השכיחים.  קרטין שילבה בהרצאה  ידע מחקרי עדכני וניסיון קליני בטיפול.  שירי קרטין העניקה למרכז לגיל הרך ספר אשר פורסם רק לאחרונה "פגים" המדריך החיוני להורים לפגים.

שני המרצים הדגישו את חשיבות האיתור, ההתערבות המוקדמת על הראייה ההתפתחותית הרחבה בטיפול בפג ועל  ההתייחסות המחויבת להורי הפגים ולמשפחותיהם במתן מענה  לילדים שנולדו פגים.

תפישת עולם זו, משקפת את העשייה הרחבה של המרכז לגיל הרך ברמלה המקדם תוכניות איתור והתערבות מוקדמת וטיפול מקיף לילד המתקשה בתחומי ההתפתחות השונים  ומשפחתו על-ידי צוות רב-מקצועי מסור ומיומן.
 
חזרה
Facebook