רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2018 - חינוך

הצלחה לשבוע הספר העברי 2018 בספריית בלפר ברמלה

הצלחה לשבוע הספר העברי  2018
בספריית בלפר ברמלה
מנהלת הספרייה העירונית "בלפר" דניאלה לבקוביץ: הספרייה העירונית פועלת לאורך כל השנה להעשרה וחשיפת הקהילה ילדים ובוגרים לעולם הספר. הקריאה ברמלה היא חלק בלתי נפרד מהקהילה

מאות מילדי רמלה השתתפו השבוע בפתיחת אירועי שבוע הספר העברי שהתקיים בספריית "בלפר"  בעיר. שבוע הספר העברי נפתח השנה בפסטיבל פינוקיו, עולמה של בובת עץ.     מנכ"ל העירייה, רונן עזריה, ברך את משתתפי היריד וציין, כי הוא רואה חשיבות רבה בחינוך לקריאה, אהבת הספר והמילה הכתובה.                                                                       

מנהלת הספרייה דניאלה לבקוביץ: "הספרייה העירונית פועלת לאורך כל השנה להעשרה וחשיפת הקהילה לעולם הספר ולתרבות והפיכת הספרייה לחלק בלתי נפרד של שעת הפנאי והתרבות בקהילה. הילדים וההורים הרבים שהגיעו, השמחה שהפגינו בחגיגת הספר, מעידה כי הקריאה ברמלה היא חלק בלתי נפרד מהקהילה.  אני מאחלת לילדי העיר קריאה מהנה וחופשת קיץ מדהימה.  החופשה תיפתח בשעת סיפור, שתתקיים בכל רחבי הארץ, בתאריך 2.7, ובספריית בלפר בשעה 17:30.  שעת הסיפור תעסוק בספר "תירס חם" של מרים רות, שלאחריו נצבע דף בגודל של 3 על 2 מטר, שיהווה פלקט ציורי על פתיחת חופשת הקיץ. הכניסה חופשית. הודעה  תפורסם סמוך לאירוע.".

כן התקיים במקום הפנינג מכירת ספרים.   במרכז פתיחת שבוע הספר, עמד המיזם השנתי של ספריית "בלפר" – "ספרות יפה בתנופה" – תחרות שנתית של קריאת ספרים (15 ספרים מינימום) וכתיבת יומן מסע קריאה על כל אחד מהספרים,  תיאור החוויה האישית בעת הקריאה של כל אחד ואחת מהקוראים. בנוסף היה על הילדים להכין מיצג תלת-מימד על ספר שבחרו. המיצגים מוצגים בספרייה במדור הילדים.

הזוכים המאושרים הם: במקום הראשון, קים תומר, לה הוענק שי טאבלט.   במקום שני, זכו האחיות התאומות הילה והדר קידר לוי, ובמקום השלישי, זכו ראשית ליבני, קרין בורוכוב ורעיה שחור. כל המשתתפים במיזם קיבלו שוברים לרכישת ספרים.  הזוכים הוכיחו, כי לא נס ליחה של הקריאה  והספר.  כל הכבוד לזוכים ויישר כוח!

פתיחת שבוע הספר בספריית "בלפר" הפכה למסורת מזה שנים, ומנציח את הספר והמילה הכתובה בחיי הקהילה ברמלה.  זהו מיזם אחד מיני רבים שמפעילה ויוזמת הספרייה לעידוד הקריאה בקרב אוכלוסיית העיר וחיזוק הקשר בין הקהילה ומוסדות הרשות לספרייה ושירותיה.
 
 
 
חזרה
Facebook