רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2018 - חינוך

יום ילק''ם בבית ספר ''שרת'' ברמלה

יום ילק''ם בבית ספר ''שרת'' ברמלה

תלמידי "שרת" מצדיעים לכוחות הביטחון וההצלה ביום ילק"ם

ביום שלישי (29.5), חצר בית ספר "שרת" "הפכה" לחניית רכבי כוחות ביטחון והצלה.  "לשמחתנו" מציינת מנהלת בית הספר איריס עידו-מסטאי,  "ניתנה לנו ההזדמנות לחוות  חוויה מיוחדת במינה, אירחנו בבית ספרנו את  כוחות הביטחון  וההצלה, הדואגים ופועלים למען בריאותנו  וביטחוננו במשך כל ימות השנה."  התלמידים והמורים למדו וצפו מקרוב בעבודת הקודש של מד"א, זק"א, מכבי אש, כוחות המשטרה  והביטחון בתפקידיהם השונים.

התלמידים צפו בעבודתו החשובה של החבלן, שמפעיל מרחוק רובוט לניטרול פצצות, וכך למנוע פגיעות בנפש. למדו על תפקיד כלבי המשטרה, שבהנחיית הכלבנים מצליח למצוא נעדרים ולזהות חומרים מסוכנים. שוטר ממחלקת זיהוי פלילי הציג בפני התלמידים ערכה, בעזרתה ניתן לאתר  פושעים לפי טביעות אצבע. הפרמדיקים של מד"א אפשרו לתלמידים להיכנס לאמבולנס וסיפרו להם על האופן בו הם מפנים חולים ומצילים חיים.

עידן גונן מתכנית "עיר ללא אלימות", הפעיל את התלמידים באמצעות משחקים שונים, המוכיחים שבאמצעות  שיתוף פעולה אפשר להצליח בגדול, ומכבי האש הציגו את הכבאית שלהם, וסיפרו על עבודתם בשטח.

מנהלת בית הספר הודתה לכל הגורמים, וציינה כי "חשוב שהתלמידים יכירו מקרוב את עבודת השוטרים וכוחות הכיבוי וההצלה, וידעו שהם יכולים לסמוך עליהם בשעת צרה."

דורית הרכזת מציינת את שיתוף הפעולה של אמיר אדמסו השוטר הקהילתי, שסייע בתכנון ובארגון היום וביצועו. דורית: "תודה לכוחות הביטחון שנענו להזמנתנו ובמשך שעות רבות הקדישו את זמנם למען תלמידינו. בזכותכם ניתנה לנו ההזדמנות להכיר מקרוב  את פעילותכם החשובה למען הקהילה."
 
 
חזרה
Facebook