רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2018 - חינוך

תלמידי רמלה הפגינו יצירתיות וידע רב בגביע ראש העיר לרובוטיקה 2018

תלמידי רמלה הפגינו יצירתיות וידע רב
בגביע ראש העיר לרובוטיקה 2018

התלמידים שהשתתפו בתחרות גילו ידע רב, חשיבה יצירתית שזיכתה את הקבוצות המתחרות בגביעים ומדליות. התחרות התקיימה השנה בסימן 70 שנה למדינת ישראל

עשרות תלמידים מ-6 בתי ספר בעיר השתתפו בשבוע שעבר בתחרות גביע ראש העיר לרובוטיקה שהתקיימה באשכול הפיס ברמלה. גביע ראש העיר לרובוטיקה החל לפני כ-4 שנים  כיוזמה של עיריית רמלה בשיתוף אשכול הפיס ותכנית קרב למעורבות בחינוך.

השנה, לרגל חגיגות 70 שנה למדינה, האירוע עסק בנושא "משחקים 70 שנה" (משחקים של פעם, טכנולוגיים ולא טכנולוגיים) וכלל דגמי רובוטיקה ותלת-ממד הקשורים בצורה זו או אחרת לנושא.

באירוע השתתפו 6 קבוצות תלמידים הלומדות רובוטיקה במסגרת תכנית קרב למעורבות בחינוך מבתי הספר הבאים: הרי"ן, אופק, ג'ואריש, מענית, אבן סינא, האומנים. כל הקבוצות בגילאי כיתות ד'.

כל קבוצה זכתה בגביע עפ"י הקריטריון שנקבע, בין היתר על יצירתיות ועיצוב הדגם, מורכבות הדגם, מקוריות הרעיון, הצגת הדגם, עבודת צוות וביצוע הדגם.  הקבוצות שהציגו תוצרים בתחום תלת-ממד, הלומדות במסגרת תכנית קרב הן: ג'ואריש, אופק  וקבוצה מבי"ס בן צבי, הלומדת במסגרת תכנית קוד ורובוטיקה של משרד החינוך, לה זו השנה הראשונה שהתכנית פועלת בבתי הספר.                                                                                              

כן השתתפו באירוע קבוצות רובוטיקה עירוניות שלא התמודדו על הגביע, אך הכינו תצוגה מיוחדת במינה, בהם: בי"ס בר אילן, בי"ס השש-שנתי למדעים ואומנויות ע"ש ביסטריצקי ומרכז חלו"ם.

מנהלת אגף החינוך והנוער אלונה קליימן ציינה, כי  התלמידים גילו במהלך התחרות חשיבה יצירתית וידע רב שזיכה את כולם במחמאות ובמדליות, "היצירתיות של המשתתפים הייתה מדהימה תצוגות מרהיבות וההתרגשות הייתה רבה".

קליימן הדגישה, כי בשנה האחרונה התרחבה תכנית הרובוטיקה בצורה משמעותית בבתי הספר, ותלמידים רבים זוכים לקחת בה חלק. "אנו מברכים על המהלך הנפלא הזה ואנו מצפים להמשך שיתוף פעולה פורה והשתתפות גדולה יותר של תלמידי העיר בתחרות. התכנית והתחרות מאפשרות לילדים ולנוער חשיפה והיכרות קרובה עם שדה המדע, הפיזיקה המתמטיקה, ההנדסה והטכנולוגיה ומשלבות תהליכי חקר".

יצוין, כי לצד הנושא הפדגוגי בנייה ותכנות רובוטים ומעורבות קהילתית באופן מאתגר,  מפתחת התחרות יצירתיות, שיתופי פעולה בין התלמידים, ערכים אישיים וחברתיים ומעורבות בקהילה.                                                                                                   

התחרות מהווה במה לתפיסה החינוכית והמקצועית של תחום טכנולוגיות מידע ורובוטיקה בתכנית קרב בניהולה של רותם פורת. תכנית הרובוטיקה שפועלת בבתי הספר ברמלה, הינה תכנית העשרה חדשנית המספקת לימוד חוויתי של טכנולוגיה רב-תחומית על בסיס עולם הרובוטיקה, ומלווה מקצועית על ידי ד"ר עופר רימון, במשרד החינוך. תודה מיוחדת לרויטל גוטשלק על ההפקה, למנהלת אשכול הפיס סיגלית דהן וצוותה על השותפות,  מנהלי בתי הספר וצוותי ההדרכה ומרכז התקשורת העירוני.
 
 
 
חזרה
Facebook