רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2018 - חינוך

'עיר ללא אלימות' רמלה בפעילות ייחודית לצוות מורים בחינוך המיוחד

'עיר ללא אלימות' רמלה
בפעילות ייחודית לצוות מורים בחינוך המיוחד

בשבוע שעבר נערכה פעילות ייחודית במרכז עיר ללא אלימות ברמלה. התוכנית פועלת כבר 10 שנים בעיר, מובילה למען אקלים מיטבי בטוח, ומקיימת פעילויות שונות בקהילה ובמערכת החינוך בעיר, ובמרכז עצמו אליו מגיעים לעבור הכשרות וסדנאות.

תלמידי בתי הספר של החינוך המיוחד מאופיינים בצרכים מיוחדים והתנהגויות ייחודיות ומורכבות איתם צריכים להתמודד המורים והמורות מידי יום,  וכאן נכנסה לתמונה התוכנית עיר ללא אלימות רמלה.

מורות, סייעות ועובדי ההוראה השונים מבית הספר סיני הגיעו לפעילות ייחודית במרכז עיר ללא אלימות, במהלכה קיבלו כלים להתמודדות עם אירועי אלימות, הרגעת תלמידים וסדנת הגנה עצמית לצורך הגברת בטיחותם וביטחונם האישי וכן העלאת המוגנות והביטחון האישי של תלמידי בית הספר.

הצוותים למדו להתמודד עם מצבים שונים של אלימות ואתגרים שונים, בעזרת טכניקות של הגנה עצמית וקרב מגע. את הסדנה העביר שלומי מויאל, מנחה ומנטור להגנה עצמית מחברת ''stay away וליווה עידן גונן מנהל תחום החינוך של התוכנית בעיר.

הפעילות הייתה חשובה, מלמדת וחווייתית, והצוותים יצאו נשכרים עם כלים רבים ותחושות חיוביות של כוח והעצמה להתמודדות עם אתגרים שונים ואירועי אלימות. יחד נפעל למען אקלים בית ספרי חיובי, מיטבי ומוגן בעיר רמלה. 
 
 
חזרה
Facebook