רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2018 - חינוך

נאבקים בבריונות ברשת

נאבקים בבריונות ברשת

זו השנה השלישית שחברי מועצת התלמידים והנוער העירונית ברמלה מוציאים לפועל את הפרויקט "נאבקים בבריונות" שמטרתו למגר את תופעת הבריונות ברשת כלפי בני ובנות נוער.

רשת האינטרנט בכלל והרשתות החברתיות בפרט יצרו מרחב נוסף בו אנו מנהלים את חיינו ואת היחסים שלנו עם הסביבה. ילדים ובני נוער רבים מבלים ומעבירים שעות רבות מהיום ברשת, בשיחות, החלפת דעות ועוד. אך יחד עם פעילויות אלו, הרשתות החברתיות יצרו זירה נוספת המאפשרת את קיומן של תופעות אלימות העלולות לסכן חיים.

לאחר פניות רבות שקיבלנו במועצת הנוער בנושא, החלטנו להתערב ולעשות את כל שביכולתנו בכדי לנסות ולהשפיע על הנוער ולמגר תופעה זו. פרויקט 'נאבקים בריונות' נבנה לאורך תקופה ארוכה לאחר יצירת מערך שיעור שאושר על ידי יועצות בעיר. במהלך הפרויקט התחלקו חברי מועצת הנוער לצוותי הדרכה הבנויים מ3-2 נציגים שהוכשרו על ידי יושב ראש הועדה האתית-משפטית, יו"רית המועצה ומלוות המועצה,  אשר העבירו את המערך בפניי תלמידי שכבות ח' בחטיבת הביניים נווה יונתן.

אושר בן-נתן, יושב ראש הוועדה האתית-משפטית ציין: "הפרויקט בעיניי הוא שליחות כדי להיאבק בתופעה. כשהפרויקט מועבר מנוער אל נוער הוא גורם לעניין ומחשבה שונה ומאתגרת יותר. אנו מנסים לשנות את חייהם של הקורבנות שנפלו לבריונות, ולפקוח את עיניהם של הגורמים לכך. אנו עבדנו על הפרויקט באופן הכי טוב שאפשר, ברצינות ובהתמדה. אנו רואים בפרויקט זה אפשרות טובה לעצור את הבריונות".

חברה בוועדה אתית משפטית, אור לביא, שהעבירה גם את המערך ביקשה להוסיף: "הפרויקט עבורי היה מרגש ומשמעותי, אני חושבת שהפרויקט נגע בלב של הרבה תלמידים. אני מאמינה שהוא יוביל לשינוי משמעותי ואני מאוד שמחה שלקחתי חלק בפרויקט ושזכיתי לשנות אפילו לאדם אחד את ההרגשה."
 
חזרה
Facebook