רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2018 - חינוך

ערבות, מעורבות ולא לאלימות

ערבות, מעורבות ולא לאלימות

בבית הספר קשת שבקריית האומנים ברמלה מאמינים שבית הספר הוא בית חינוך, המבוסס על יחס חם ואישי לילדים, למשפחותיהם ולסביבה כולה. כל אדם באשר הוא, ראוי לכבוד, הערכה, סובלנות והקשבה. תוכנית עיר ללא אלימות רמלה, הפועלת מזה 10 שנים בעיר מפעילה פרויקטים שונים בבתי הספר בעיר ומקיימת הדרכות ופעילויות לתלמידים, להורים ולקהילה, כך גם בבית הספר קשת מתוך מכנה משותף של קידום ערכים אלה.

השאיפה ליצירת אקלים חינוכי חיובי ומיטבי המאפשר צמיחה, תחושת מוגנות, ביטחון והעצמה הביאה את בית הספר לשיתוף פעולה מעמיק ויצירת פיילוט עירוני ראשוני של רצף פעילויות בנושא ערבות ומעורבות הורית יחד עם תוכנית עיר ללא אלימות.

הורי ותלמידי כיתות ג, זוכים להרצאות, פעילויות אינטראקטיביות ומגוון הפעלות סביב הקשר של ההורים והתלמידים, ההורים עם בית הספר והקהילה. הרעיון ליצור תקשורת חיובית, ערבות הדדית בין כל הגורמים, מעורבות חיובית, מתוך הבנה ששיתוף פעולה הורי עם בית הספר יכול להביא להעצמת התלמידים, המורים והאקלים הבית ספרי.

את הסדנאות השונות מלווה ומנחה, עידן גונן, מנהל תחום החינוך בתוכנית עיר ללא אלימות רמלה, יחד עם יועצת בית הספר אלינור זרבי, וכן מנהלת בית הספר הגב' אורית ערב. החשיבות של תהליך מאין זה משמעותית ביותר ופורמט זה שמתקיים בבית הספר קשת יכול להוות כמודל עירוני לבתי ספר אחרים בעיר.

בהזדמנות זו יש להודות להורי בית הספר הלוקחים חלק בפעילות ולצוות בית הספר כולו הנרתם למען העשייה וקידום יצירת האקלים המיטבי. כן ירבו פעילויות משמעותיות שכאלה!
 
חזרה
Facebook