רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2018 - חינוך

נחנך ברמלה הקמפוס הטכנולוגי החדש של עמותת תפוח -ישמש כמרכז ידע ליזמים

נחנך ברמלה הקמפוס הטכנולוגי החדש  של עמותת תפוח -ישמש כמרכז ידע ליזמים

נחנך הקמפוס הטכנולוגי של עמותת תפוח ברמלה – חממה חדשנית שכל כולה מתחם חינוכי טכנולוגי מתקדם שיכלול מרכז הדרכה טכנולוגי ארצי, מרכז ידע קהילתי, אקסלרטור ו-Open Space ליזמים וצעירים.  פועלם של כלל השותפים והתורמים מביא לרמלה שינוי גדול. מיזם שיפרוץ ויזרים חיים, וינגיש עולמות חדשים לכלל אוכלוסיית רמלה וסביבתה

נחנך השבוע (שני) הקמפוס הטכנולוגי החדש ברמלה של עמותת תפוח, בשיתוף עיריית רמלה. פרויקט הקמת הקמפוס הטכנולוגי – פרויקט ייחודי וראשון בסוגו בעיר רמלה הוקם בסיוען הנדיב של קרן וואהל, קרן ווינברג, קרן היסוד, חברת בזק ועיריית רמלה.

יצוין, כי בנוסף להקמת הקמפוס הטכנולוגי החדש העבירה עמותת תפוח את משרדיה למתחם החדש שנבנה לצד מה שהיה בעבר מבנה אגף הגבייה בעיריית רמלה ששופץ ושודרג ללא הכר.

הקמפוס הטכנולוגי החדש יהווה חממה חדשנית שכל כולה מתחם חינוכי טכנולוגי מתקדם שיכלול מרכז הדרכה טכנולוגי ארצי, מרכז ידע קהילתי, אקסלרטור ו-Open Space ליזמים וצעירים. חממה שכל כולה בית חינוכי המעניק לתושבי העיר והאזור הזדמנות לקפיצת מדרגה נוספת לצמצום הפער הדיגיטאלי והשתלבות בעולם טכנולוגי ודיגיטאלי מתקדם חוצה יבשות.

יצוין, כי עמותת 'תפוח' פעלה מאז ומתמיד בחצר האחורית של ישראל במטרה להוביל את אנשי הפריפריה, להעניק להם השראה ולהצעיד את המדינה ליעדים רחוקים יותר. הבחירה ברמלה, היא הרבה יותר מאמירה של אמונה בעיר רב תרבותית, המהווה מגדלור לחיים משותפים בין יהודים, מוסלמים ונוצרים. מדובר בהחלטה מבורכת שהיא הרבה יותר ממסר חד לצעירי העיר שחלומות מתגשמים שניתן לפרוץ למחוזות של העצמה טכנולוגית, חברתית כדוגמת פרויקט נטע שאותו אתם מובילים בהצלחה רבה ברמלה.

בהנהלת העירייה ציינו, כי פועלם של כלל השותפים והתורמים מביא לרמלה שינוי גדול. מיזם שיפרוץ ויזרים חיים, וינגיש עולמות חדשים לכלל אוכלוסיית רמלה וסביבתה. בהנהלת עיריית רמלה ברכו על המיזם ואת כלל השותפים והתורמים שהיו חלק מהפקת ענק שהניבה קמפוס מודרני בהם: מנכ"לית קרן וואהל גב' קייט גולדברג ונציגת הקרן בישראל הגב' מיכל הרצוג וצוותה, מנכ"לית בזק הגב' סטלה הנדלר וצוותה, גיא הדס סמנכ"ל תקשורת תאגידית בבזק, נשיאת הקרן ווינברג הגב' רייצל גארבאו מונרו וצוותה, מר רפי רון מנהל מרחב ישראל, למנכ"ל קרן היסוד גרג מייזל וקהילת קייפטאון, דרום אפריקה ומשפחת בויארסקי, סידני אוסטרליה, הנהלת העירייה הקודמת, עובדי ומנהלי המנגנון העירוני שהיו שותפים למיזם.

כן הודו בהנהלת העיר ליו"ר נשיא ומייסד עמותת 'תפוח', מר ליאון רקנאטי, על תרומתו לרמלה לאורך שנים, באמצעות פרויקט 'נטע' להעצמה טכנולוגית-חברתית של ילדי העיר.

"מר רקנאטי מעורה מזה שנים בעיר רמלה, הוא האיש שהקים את העמותה כגשר בין אומת הסטרט-אפ הצומחת ובין אוכלוסיית הפריפריה.  תודה לך, על נתינה למפעל חינוכי של אהבת האדם. נכונותך להושיט יד ולהקדיש מזמנך למען תושבי רמלה והחברה היא נכס. פעילותך מהווה דוגמא לסולידאריות חברתית וערבות הדדית".

כן בירכה הנהלת העיר, את מנכ"לית עמותת תפוח דפנה ליפשיץ, וצוותה המורחב בעמותה. "דפנה מלווה את רמלה כבת משפחה באהבה, במסירות גדולה מזה שנים רבות.  אין דבר העומד בפניה. מסמנת מטרות, יעדים ותפוקות ועומדת בהם בנחישות אמונה והתמדה. תודה לך דפנה ולכל הצוות המדהים שלך, תמר יסעור יו"ר הועד המנהל, חברי הוועד המנהל והוועדה המייעצת להאב: דניאל רקנאטי, קובי ניזרי, מוטי קרמונה".

מנכ"לית עמותת תפוח הגב' דפנה ליפשיץ, הודתה לכלל השותפים והתורמים לפרויקט וציינה בהתרגשות גדולה, כי היא רואה בקמפוס מיזם חברתי והבחירה ברמלה היא משום שהיא מאמינה כי ברמלה יש עתיד. "מי שרוצה להשפיע בחזיתות החברתיות בישראל גם צריך להיום שם ואנחנו מוכנים להשקיע כדי שיהיה כאן ברמלה טוב יותר". ליפשיץ ציינה, כי בנוסף למסגרות המקצועיות בתחומי הידע והטכנולוגיה, תקיים העמותה בקמפוס אירועים קהילתיים, תערוכות מתחלפות, מופעי אומנים, שיעורי פילאטיס על גג המבנה ועוד.   
  
 
 
 
חזרה
Facebook