רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2018 - תשתיות ופיתוח

החלו העבודות לשדרוג מוזיאון רמלה

מקדמים את מערך התיירות ברמלה
החלו העבודות לשדרוג מוזיאון רמלה

על פי התכנית ישודרג מוזיאון רמלה ויהיה לשער תיירותי חוויתי ומרכז ידע לאתריה ההיסטוריים של רמלה. ראש העיר מיכאל וידל:  אני רואה חשיבות רבה בקידום מערך התיירות העירוני, שדרוג המוזיאון יכלול את שדרוג תצוגת הקבע שתהווה חוויה אינטראקטיבית וחווייתית על ההיסטוריה של העיר

החלו העבודות ליישום התכנית העירונית לשדרוג מוזיאון רמלה ותצוגת הקבע שלו. הפרויקט מתקיים במסגרת תכנית מורשת של משרד ראש הממשלה "ציוני דרך" (בתקציב משותף ממשלתי ועירוני) ובביצוע החברה הממשלתית לתיירות ועיריית רמלה.

ראש עיריית רמלה מיכאל וידל, ברך על שדרוג מוזיאון רמלה וציין, כי הוא רואה חשיבות רבה בקידום מערך התיירות העירוני, פיתוח ושדרוג אתריה ההיסטוריים של העיר לרבות פיתוח מוזיאון רמלה שיהפוך למרכז מבקרים, מרכז מידע על אתרי התיירות והתרבות בעיר, ויהווה בעצם מבואה תיירותית למבקרים בה. ראש העיר הדגיש, כי שדרוג המוזיאון יכלול את שדרוג תצוגת הקבע שתהווה חוויה אינטראקטיבית וחווייתית על ההיסטוריה של העיר תוך התמקדות ברב-תרבותיות ובעושר ההיסטורי והאנושי שבה.

על פי התכנון עם סיום שדרוג המוזיאון, תפתח הדלת הראשית מחדש ממרפסת המוזיאון הפונה לרחוב הרצל. בהתאם לתכנית, ישולב המוזיאון כשער תיירותי והתצוגה המוזיאלית שבו, ייצרו את הגירוי הנחוץ לביקור עומק באתרי התיירות של העיר. 

מנהל מוזיאון רמלה, רון פלד, ציין כי בשל תחילת העבודות נסגר המוזיאון למבקרים החל מיום ראשון השבוע  25 בנובמבר 2018 ועד אמצע 2019.  יש לציין, כי אולם הגלריה לאומנות בקומה ב' לתערוכות מתחלפות, יישאר פתוח למבקרים.

עוד יצוין כי חלקו החשוב של הפרויקט הינו חידוש התצוגה הארכיאולוגית/היסטורית הקיימת תוך שימת דגש להתאמתה לנורמות מקובלות ועדכניות במוזיאונים כיום. כמו כן יושם דגש על נושא הנגישות, תצוגה בשלוש שפות: עברית, ערבית ואנגלית, טכנולוגיות הדמיה והפתעות נוספות, כל זאת תוך שמירה על נראות מבנה המוזיאון אשר שימש במקורו כבית העירייה בתקופת המנדט הבריטי. הפרויקט מתוכנן בתכנית שמטרתה להפכו תוך שנתיים למוזיאון מוכר ע"י משרד התרבות. המבואה אל המוזיאון תמוקם במרפסת החזית (רחוב הרצל) תהווה פתיח של הסיפור ברמלה, תחשוף למבקר את מגוון הפעילויות, האתרים, המסלולים והאנקדוטות בעיר על מנת שהמבקר יוכל לבחור בחבילת ביקור מותאמת לטעמיו ובהתאם
לזמן העומד לרשותו. 
 
חזרה
Facebook