רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2018 - תשתיות ופיתוח

כ-4,000 יח''ד חדשות יוקמו בשכונה החדשה ''נאות שמיר'' רמלה

רמלה - בונים ללא הפסקה
כ-4,000 יח''ד חדשות יוקמו
בשכונה החדשה ''נאות שמיר'' רמלה

השכונה שבנייתה החלה, מהווה חלק מתכנית עירונית לבניית שכונה חדשה ומודרנית מהטובות שיוקמו בישראל. ראש עיריית רמלה מיכאל וידל:  הקמת השכונה החדשה תביא להתחדשות של כלל השכונות הוותיקות הגובלות בה ממזרח. התכנית כוללת תמהיל דירות מגוון. כ- 20% יחידות דיור קטנות לזוגות צעירים, דירות 4-5 חדרים, דירות גן, דירות גג ועוד                                                                                                         

בהתאם לתכנית העירונית נמשכת בימים אלו, בנייתה של השכונה החדשה נאות שמיר, (רמלה מערב).  המדובר בבניית שכונה חדשה ומודרנית, זאת כחלק מתוכנית לה/6/170, שהגישה עיריית רמלה להקמתם של כ-4,000 דירות בפרויקט.

ראש עיריית רמלה מיכאל וידל,  ערך השבוע ביקור עבודה בשטחי השכונה החדשה ועמד מקרוב על התקדמות העבודות. וידל הדגיש, כי שכונת "נאות שמיר" היא חלק מתכנית כוללת לבנייתה של שכונה חדשה ומודרנית מהטובות שיוקמו בישראל. רה"ע הוסיף, כי שכונת נאות שמיר הינה שכונה בעלת אופי אורבאני מודרני ומוקפד, המשלים וממשיך את הרצף העירוני של השכונות הוותיקות הבנויות, עד לגבולה המערבי של העיר.

יצוין, כי המתחם יכלול שימושים מעורבים של מסחר ותעסוקה לאורך השדרה הראשית, מערך רחובות עם מדרכות רחבות, שבילי אופניים, נטיעות עצים, ריהוט רחוב, תחבורה ציבורית, מבני ציבור, מוסדות חינוך וקהילה: בתי ספר, גנ"י, מתנ"ס, מתחמי ספורט, ריאות ירוקות, פארק גדול ועוד, שישרתו הן את השכונה החדשה והן את תושבי השכונות הסמוכות והעיר כולה.   התוכנית כוללת תמהיל דירות מגוון: כ- 20% יחידות דיור קטנות לזוגות צעירים שהן כ- 760 דירות, כ- 200  יחידות לדיור מוגן, דירות 4-5 חדרים, דירות גן, דירות גג ועוד.  

ראש העיר רמלה, וידל: "הקמת השכונה החדשה תביא להתחדשות של כלל השכונות הוותיקות הגובלות בה ממזרח". השכונה גובלת לכל אורכה מצד מערב בכביש 200 המצוי בימים אלה בבנייה ומהווה ציר תחבורתי חדש המתחבר במחלף בחלקו הדרומי עם כביש 431 ובחלקו הצפוני לכביש 44 בכניסה הצפונית הראשית לעיר. על פי התכנון כביש 200 יאפשר שתי כניסות ויציאות נוספות לעיר ממערב ויתחבר לכביש 431  ורחוב הזית שישחרר עומסי תנועה בכניסות וביציאות מהעיר. התכנית הוכנה בשיתוף פעולה עם רשות מקרקעי ישראל.          

על פי התכנית ייבנו בין היתר בשכונה החדשה גם דירות במסגרת דירה להשכיר בשכר דירה מופחת ומחיר מפוקח, זאת בהתאם לתכנית החברה הממשלתית לדיור ולהשכרה בע"מ ורשות מינהל מקרקעי ישראל (רמ"י ) שהוציאו באחרונה לפועל  שני מכרזים בנושא. כזכור עם פרסום המכרזים לדירות אמר מנכ"ל דירה להשכיר עוזי לוי: "חלק מהדירות בפרויקט יהיה בשכר דירה מופחת ובמחיר מפוקח. מדובר בשכונה החדשה נאות שמיר (מערב רמלה)  שתמשוך זוגות צעירים ואוכלוסיה יצרנית ותורמת".
 
 
חזרה
Facebook