רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2018 - תשתיות ופיתוח

109 מיליון ש''ח יושקעו בשדרוג התחבורה הציבורית ברמלה

109 מיליון ש''ח יושקעו בשדרוג התחבורה הציבורית ברמלה

תתחדשו - החלו העבודות בפרויקט "מהיר לעיר רמלה" ותחילה - שדרוג רחוב האצ"ל 
שדרוג רחוב האצ"ל ייעשה ע"י משרד התחבורה, חברת נתיבי איילון ועיריית רמלה. רה"ע מיכאל וידל: אני שמח לבשר על תחילתו של הפרויקט הענק "מהיר לעיר" שישדרג את ציר הרצל והרחובות הסמוכים לו ותחילה רחוב האצ"ל. התכנית תניב צמצום משמעותי לזיהום אוויר ורעש, תשפר את הנגישות למוקדי המשיכה לעיר ותאפשר נגישות טובה יותר לאוכלוסיית העיר לתחבורה ציבורית

משרד התחבורה ועיריית רמלה באמצעות חברת נתיבי איילון החלו בתחילת השבוע בעבודות לביצוע פרויקט "מהיר לעיר", שתחילתו היא בשדרוג רחוב האצ"ל ברמלה בעלות של כ-16 מיליון שקלים.  כזכור, בעקבות פגישת ראש העיר מיכאל וידל עם שר התחבורה ח"כ ישראל כץ, הוקדם מועד הביצוע לפרויקט "מהיר לעיר"  ברמלה שתוקצב ב-109 מיליון שקלים.

ראש עיריית רמלה מיכאל וידל, ציין כי מדובר בפרויקט רחב היקף לשדרוג ציר רחוב הרצל ויצירת נתיב לתחבורה ציבורית,  נתיב אופניים, החלפת תאורה, גינון ומדרכות לאורך הרחוב.

יצוין, כי משרד התחבורה מקדם באמצעות חברת נתיבי איילון פרויקט ייחודי ליצירת צירי העדפה לתחבורה ציבורית בשורה של רשויות מקומיות בהן רמלה, לרבות בצירים הבינעירוניים הראשיים.

רה"ע הוסיף, כי תחילתו של הפרויקט הוא בשדרוג רחוב האצ"ל וכי המטרה העיקרית היא: "להביא לשדרוג ושיפור השירות של התחבורה הציבורית בעיר.  חיזוק המרחב העירוני להולכי הרגל ורוכבי האופניים. תכנית זו תניב צמצום משמעותי לזיהום אוויר ורעש, תשפר את הנגישות למוקדי המשיכה לעיר ותאפשר נגישות טובה יותר לאוכלוסיית העיר לתחבורה ציבורית יעילה ומונגשת. אני מודה לשר התחבורה והשר לענייני מודיעין ח"כ ישראל כ"ץ על התמיכה, התקצוב ושיתוף הפעולה למען מימוש הפרויקט החשוב "מהיר לעיר, ברמלה".

כאמור חידוש ושדרוג רחוב האצ"ל יתבצע בקטע שבין רח' תל חי לרח' הגדוד העברי, כולל המשולש עם רח' טשרניחובסקי ורח' יצחק שדה (כיכר המדינה). רחוב האצ"ל הינו רחוב ותיק וחשוב בעיר, עם תשתיות המצריכות שיפור וחידוש.

ראש העיר ציין, כי במסגרת שדרוג הרחוב יתבצעו עבודות בסטנדרטים מודרניים, לרווחת תושבי הרחוב ובאי הדרך.  על פי התכנון ייבנה חניון חדש לרווחת הציבור בצומת אצ"ל-טשרניחובסקי בצד דרום שימנה כ -60 חניות חדשות, יבוצעו שינויים גיאומטריים בכביש ובמדרכות – החלפת אבני שפה, הסדרת חתך תנועתי תקני של כביש וחניות, חידוש תשתיות תאורה, הסדרת חניות – החלפת אבני שפה וביצוע מפרצי חנייה תקניים. משך ביצוע הפרויקט כ- 20 חודשים.

יש לציין, כי במסגרת ההכנות  לתחילת ביצוע העבודות, התקיים באחרונה כנס שיתוף ציבור, לתושבי הרחוב שקיבלו הסבר מקיף על תכנית הפרויקט. פרטים על התכנית באתר העירוני. 
 
 
חזרה
Facebook