רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2018 - תשתיות ופיתוח

ברמלה בונים גשרים לעולם הדיגיטאלי בשיתוף עמותת ''תפוח''

ברמלה בונים גשרים לעולם
הדיגיטאלי בשיתוף עמותת ''תפוח''

נציגי עיריית רמלה ועמותת "תפוח", קיימו השבוע שולחן עגול במטרה למנף את שיתופי הפעולה ומתן הזדמנות אמתית לתושבי העיר לשבור את תקרת הזכוכית ולהשתלב בעולם דיגיטאלי טכנולוגי. בשנת הפעילות 2018-2019 גייסה עמותת "תפוח" השקעות בסך של כ-6 מיליון שקלים ברמלה בשורה של תכניות

עיריית רמלה ועמותת "תפוח" הפועלת ברמלה, קיימו השבוע  מפגש חשיבה במסגרת שולחן עגול עירוני, במטרה למנף את פעילות תפוח בעיר ושדרוג שיתופי הפעולה בין הנהלת תפוח לאורגני העירייה השונים.

מנכ"ל העירייה רונן עזריה ציין, כי העירייה רואה חשיבות רבה בשיתופי הפעולה עם עמותת "תפוח" ששמה לה למטרה לבניית גשר בין אומת הסטארט-אפ הצומחת לבין אוכלוסיית רמלה והפריפריה הגיאוגרפית והחברתית בישראל. עזריה: "העירייה בשיתוף עמותת "תפוח" תמשיך בפעילותה ביתר שאת למינוף שיתופי הפעולה במיפוי צרכים עירוניים, שיתוף גורמי חוץ, שדרוג תכניות עתיד תוך יצירה ומתן הזדמנות אמתית לתושבי העיר לשבור את תקרת הזכוכית ולהשתלב בעולם דיגיטאלי טכנולוגי בעולם העסקי".

במפגש המיוחד השתתפו גורמי מקצוע בעמותת "תפוח" בניהולה של מנכ"לית העמותה     הגב' דפנה ליפשיץ, ומנהלי אגפים ומחלקות העירייה. ליפשיץ ציינה בסיפוק את המעבר לרמלה והדגישה, כי "עמותת "תפוח" עוסקת בנושאי חינוך, תעסוקה, קהילה, רווחה ופיתוח כלכלי סביבתי וכי בשנת הפעילות 2018-2019 גייסה העמותה השקעה של כ-6 מיליון שקלים ברמלה בשורה של תכניות בהפעלת האב, הרחבת רווחה דיגיטאלית הכשרות בקומפס ועוד". ליפשיץ הוסיפה, כי העמותה שמה דגש מיוחד לתכניות תעסוקה ביצירת קפיצת מדרגה תעסוקתית לגברים ונשים באמצעות הקניית מיומנויות טכנולוגיות מתקדמות ופיתוח כישורי חיים בדגש על אוכלוסיות עם שיעור השתתפות נמוך בשוק התעסוקה הטכנולוגי. וכל זאת תוך שיתוף באקסלרטור של משרד הכלכלה, מיזם רמלה-טק להכשרה טכנולוגית, Up לתעסוקה בשיתוף המשרד לפיתוח הפריפריה, שירות התעסוקה, מעוף, רשות החדשנות, עיריית רמלה, קרן רמלה ומרכז קשתות.

ליפשיץ ועזריה הדגישו את שיתופי הפעולה בחינוך, בחיבור לתכנית מצוינות, מלגות לבוגרי רמלה להשתלבות בהכשרות מתקדמות, שיתוף פעולה מיוחד עם אגף החינוך והנוער בחשיפה לתכנית  Of code לעידוד החשיפה לעולם תכנות מחשבים, פעילות שתתקיים בקרב תלמידי בתי הספר התיכוניים בעיר וקורסים משמעותיים בעולם הדיגיטאלי המכשיר בוגרים לעיסוק בהיי - טק. עוד עלתה בפגישה פעילות בתחום הרווחה "קהילה דיגיטאלית ברמלה" בשיתוף הג'וינט ומשרד הרווחה.  כזכור השקיעה עמותת "תפוח" בבניית ביתה החדש בעיר במבנה האגף הישן של העירייה למיסוי וארנונה סכום עתק של 14.5 מיליון שקלים.
 
 
חזרה
Facebook