רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2018 - תשתיות ופיתוח

רמלה על מפת הביקוש הארצי לדיור

אתר האינטרנט Ynet   חשף, כי מגמת עליות מחירי הדיור ברמלה נמשכת וכי בעוד שערים רבות רשמו ירידות, רשמה רמלה עלייה יפה של 16.29%. בעיריית רמלה הביעו סיפוק רב מהנתונים המצביעים על האמון הרב לה זוכה העיר בקרב זוגות צעירים ורוכשי דירות 

רמלה על מפת הביקוש הארצי לדיור. אתר  Ynet    חשף לפני כשבוע, כי מגמת עליית מחירי הדירות ברמלה נמשכת.   מהכתבה של בילי פרנקל, עולה  כי בדיקה מיוחדת שערך האתר בשיתוף שמאית המקרקעין נחמה בוגין,  חושפת, כי  קיימת שונות דרמטית במגמות המחירים בין הערים השונות.

מהדיווח עולה, כי במחוז  מרכז  לדוגמא נרשמה ירידה של 22 אחוז במחירי הדירות בגדרה וירידה של כמעט כ-20 אחוז בתל מונד,  בעוד שברמלה נרשמה עלייה של 16.29אחוז .

הבדיקה בחנה את השינויים במחיר דירה ממוצעת בערים השונות על פני תקופות של חצי שנה ושנה, זאת בהסתמך על ניתוח של נתוני רשות המיסים בין יוני 2017 ליולי 2018.

בעיריית רמלה הביעו סיפוק רב מממצאי הבדיקה המצביעים על  מגמת הביקוש הגדול לדיור בעיר. בעירייה הוסיפו, כי  העיר נמצאת בצמיחה וכי הביקוש לנדל"ן ברמלה נמצא בקו עלייה מתמיד.

יש לציין, כי רבים מרוכשי הדירות החדשות בעיר הם זוגות צעירים  שבחרו בעיר, הן בשל סל השירותים העירוני המגוון והמקצועי והן בשל מיקומה של העיר בטבורה של המדינה על צירי כבישים מרכזיים בהם כביש 44,40,1,6, 431.

יצוין, כי בימים אלה החלה בנייתה של שכונת נאות שמיר (רמלה מערב) בה אמורות  להיבנות על פי התכנון כ- 4,000 יח"ד . התוכנית כוללת תמהיל דירות מגוון: כ- 20% יחידות דיור קטנות לזוגות צעירים,  יחידות לדיור מוגן, לרבות דירות 4-5 חדרים, דירות גן, דירות גג ועוד.

המדובר במתחם בעל אופי אורבאני מודרני ומוקפד, המשלים וממשיך את הרצף העירוני של השכונות הוותיקות הבנויות, עד לגבולה המערבי של העיר. המתחם כולל שימושים מעורבים של מסחר ותעסוקה לאורך השדרה הראשית, מערך רחובות עם מדרכות רחבות, שבילי אופניים, נטיעות עצים, ריהוט רחוב, תחבורה ציבורית, מבני ציבור, מוסדות חינוך וקהילה: בתי ספר, גנ"י, מתנ"ס, מתחמי ספורט, ריאות ירוקות, פארק גדול ועוד, שישרתו הן את השכונה החדשה והן את תושבי השכונות הסמוכות והעיר כולה.                                   

מהעירייה נמסר, כי הקמת השכונה החדשה תביא להתחדשות של כלל השכונות הוותיקות הגובלות בה ממזרח.
 
חזרה
Facebook