רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2018 - תשתיות ופיתוח

משדרגים את תשתיות התחבורה ברמלה

משדרגים את תשתיות התחבורה ברמלה

עיריית רמלה פועלת להסרת החסמים לבנייתה את ההפרדה המפלסית בצומת תעבורה 210 באמצעות מנהור. בתוך כך גשר ההפרדה המפלסית 132 בכניסה לעיר מצוי בשלבי בנייה מתקדמים. בניית ההפרדות המפלסיות תניב פתרון למצוקת הפקקים ותהווה מנוף לפיתוח העיר ושכונותיה

בהתאם לתכנית עיריית רמלה ומשרד התחבורה לקידום ההפרדה המפלסית בצומת תעבורה (210) קיימו בשבוע שעבר נציגי העירייה פגישת עבודה עם נציגי המחוז ברשות הלאומית לארכיאולוגיה, נציגי אתרא קדישא וגורמי מקצוע. המטרה, הסרת החסמים וקידום ביצוע העבודות המורכבות באמצעות מנהור, אותן מוביל משרד התחבורה באמצעות חברת נתיבי איילון.

יצוין, כי בהתאם לנהלים על רשות העתיקות התקיימו במקום חפירות בטרם תחילת העבודות. כזכור נמצאו במקום קברים שיש לפנותם בכל השטחים שאינם כבישים.

יש לציין, כי בעיית החסמים בנושא נמשכה זמן רב ומנעה את התקדמות הפרויקט.  בעירייה הביעו סיפוק מתוצאות הפגישה שתניב את קידום הבנייה במקום.

המדובר בפרויקט מורכב ביותר וכי הקמת ההפרדה המפלסית בצומת תעבורה תתרום תרומה משמעותית לשדרוג תשתיות התחבורה בעיר, תצמצם את מצוקת הפקקים בכניסות לעיר ותמנע מפגעי בטיחות. בתוך כך נמשכות העבודות ביתר שאת להשלמתה של ההפרדה המפלסית בכניסה לעיר מכיוון תל אביב (132 ) . על פי התכנית הקמת ההפרדה כוללת בנייתו של גשר באורך של 250 מטר וכביש דו מסלולי לכל צד ברוחב כולל של כ- 40 מ'. כמו כן ייבנו מדרכות ושבילי אופניים שיתחברו לפארק המסילה וההפרדה המפלסית 208 שנפתחה לתנועה לפני כשנתיים.

בעיריית רמלה ציינו, כי עבודות בניית ההפרדה המפלסית מצויים בעיצומן. בעירייה הודו לשר התחבורה ח"כ ישראל כץ, על תרומתו המיוחדת להקמת ההפרדה המפלסית.

בעירייה רואים חשיבות רבה בהקמתה של ההפרדה המפלסית שתניב פתרון מרכזי לבעיית מצוקת הפקקים בכניסות לעיר, תמנע מפגעי בטיחות,  ותהווה מנוף נוסף לפיתוח העיר ושכונותיה.
 

 

חזרה
Facebook